Telefon

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Akıllı telefon kesimi kendi rekabetinin yanında içerisinde bulunan her bir modül bazında da büyük bir yarışa konut sahipliği yapıyor. Bununla birlikte yeni bir akıllı telefon alacakların birinci baktığı şeylerden biri olan yonga seti performansı konusunda, bu vakte kadar Apple’ın üstünlüğünün olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

A Bionic yonga setleri sayesinde her vakit en güçlü akıllı telefon modeline sahip olan Apple, bu sene kelam konusu kategorideki liderliğini kaybedebilir. Geçtiğimiz hafta tanıtılan ve Qualcomm’un yeni amiral gemisi yonga seti olan Snapdragon 8 Gen 2 yavaş yavaş isminden bahsettirmeye başlarken, bu telefondan güç alan birinci telefon olması beklenen Vivo X90 Pro+’ın Geekbench test sonuçları bölüme bomba üzere düştü.

Apple Krallığı yıkılıyor mu? Snapdragon 8 Gen 2’den nefes kesen performans!

Şu an için akıllı telefon dünyasının en güçlü telefonu olarak gösterilen iPhone 14 Pro Max, bu platformun tek çekirdek testinden 1884 puan, çoklu çekirdek testinden ise 5431 puan almıştı. Bununla birlikte tıpkı teste giren Vivo X90 Pro+ ise tek çekirdek testinden 1467 çoklu çekirdek testinden ise 5182 puan aldı. Her ne kadar bu sonuçlarla Vivo, Apple’ı geçememiş olsa da, Snapdragon 8 Gen 2’nin artık rakibinin ensesinde olduğu kesin. Bilhassa Samsung’un yeni amiral gemisinin piyasaya çıkmasıyla birlikte Qualcomm’un yeni yonga setini liderlik koltuğunda görebileceğimizi bir sefer daha hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking