Teknoloji

Geçtiğimiz sene PlayStation dünyasının en çok indirilen oyunları aşikâr oldu

Konsollar, uzun müddettir oyun dünyasının en yetenekli aygıtları olarak varlıklarını sürdürüyorlar. Her ne kadar son vakitlerde taşınabilir oyunlar biraz daha ön planda olsa da hala gerçek bir oyun tecrübesi yaşamak için büyük ekranları tercih edenlerin yöneldikleri birinci aygıt, tekrar ya PlayStation ya da Xbox olacaktır.

İşte Japon oyun ve teknoloji devi Sony tarafından geliştirilen ve oyun dünyasının en değerli isimlerinden biri olan PlayStation, geride bıraktığımız 2022 yılında en çok indirilen oyunlarının sıralı listesini paylaştı. Birinci olarak en güçlü PlayStation modeli olan PS5’e baktığımız vakit, bu platformun önderinin Amerika Birleşik Devletleri ile Avrupa’da değişiklik gösterdiği anlaşılıyor.

Geçtiğimiz sene PlayStation dünyasının en çok indirilen oyunları aşikâr oldu

ABD / Kanada pazarına baktığımız vakit en çok indirilen oyun Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 olurken, Avrupa’da en çok indirilen PlayStation 5 oyunu ise FIFA 23 oldu. Üstelik Call of Duty: Çağdaş Warfare 2 Avrupa’nın en çok indirilen ikinci oyunu olurken, FFA 23’ün ABD / Kanada pazarında 7. Sırada kaldığını görüyoruz.

PlayStation 4 konsoluna baktığımız vakit da yeniden birinci sıralarda bir değişiklik yok. Lakin ikinci sıraya baktığımız vakit hem ABD / Kanada pazarında hem de Avrupa pazarında en çok satılan ikinci PlayStation 4 oyununun Grand Theft Auto V olduğunu görüyoruz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking