Teknoloji

Gelecekten gelen otomobil! Cadillac InnerSpace inceleme

Tesla başta olmak üzere birçok şirket tam otonom teknolojisi üzerinde çalışıyor. Biz de GITEX 2022 fuarında ön tarafında direksiyon, göstergeler ve cam yerine devasa ekran bulunan tam otonom Cadillac InnerSpace konsept modelini inceleme bahtı yakaladık.

Direksiyonsuz araba: Cadillac InnerSpace inceleme

Elektrikli arabalar her geçen gün hayatımıza daha fazla entegre oluyor. O denli ki önümüzdeki 10 yıl içerisinde akaryakıt istasyonlarından çok yüksek süratli şarj istasyonları göreceğiz. Bir öteki gelişim ise arabaların kendisinde yaşanıyor.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarlarından biri olan GITEX 2022’de Cadillac tarafından geliştirilen InnerSpace konsept modelini yakından inceleme fırsatı bulduk. Bu aracın yakın vakitte satışa çıkmayacağını biliyoruz. Ancak gelecekte bizi nelerin beklediğini çok net bir halde görmemizi sağlıyor.

InnerSpace modelinin büsbütün otonom sürüş üzerine tasarlandığını görüyoruz. Arabada ne bir direksiyon ne de gaz-fren pedalı mevcut. Hatta aracı kendimiz kullanmayacağımız için ön cama bile gerek duyulmamış. Bunun yerine tüm ön paneli kaplayan devasa SMD LED panoramik ekran bulunuyor.

İç tarafa baktığımızda ise iki kişinin epey rahat ve konforlu bir biçimde seyahat edebilmesi için özel tasarlanan koltukları, kapıları ve döşemeleri görüyoruz. Aslında evimizdeki oturma odasında nasıl rahat bir biçimde televizyon izleyebiliyorsak burada da birebiri geçerli.

Tabii Cadillac bu araba ile konforlu sürüşün bir adım ötesine geçiyor. Aracın içerisinde anlık olarak yolcuların yaşamsal durumlarını ölçmeye yarayan birçok biyometrik sensör kullanıyor. Bunlarla birlikte ses, koku ve ışık denetimini de sağlıyor.

Yalnızca bu kadar değil. Cadillac’ın dikey iniş kalkış yapabilen ve tekrar otonom sürüş imkanı sağlayan kimi arabalar üzerinde çalıştığını da biliyoruz. Tüm bu konsept araçları Halo ismini verdiği eser ailesine yerleştiriyor. Belirttiğimiz üzere bu modellerin hiç birisi yakın vakitte satışa sunulmayacak. Yeniden de geleceğe dokunabiliyor olmamız teknolojinin gelişimi açısından hayli değerli.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

cadillac
Cadillac InnerSpace
Cadillac konsept
inceleme

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom