Teknoloji

Getir’den Sokak Hayvanlarına 1 Milyon Kap Mama

Getir, 8 yıldır sokak hayvanları için hayata geçirdiği mama toplama projesinde bu yıl “Patiye El Ver” diyerek 1 milyon kaba denk gelen 150 ton mama toplayacak. Milyonlarca kullanıcısının da dayanağıyla toplanacak mamalar, Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) iş birliği ile Türkiye’nin dört bir yanındaki patili dostların beslemesinde kullanılacak.

2015 yılından bu yana mama dayanağı sağladıklarını söz eden Getir Kurucu Ortağı Tuncay Tütek, “Getir olarak, kurulduğumuz günden bugüne 1 milyon 800 bin kaba denk gelen 270 ton mama sağlayarak bir birincisi gerçekleştirdik. Bu yıl da ‘Patiye El Ver’ diyerek 1 milyon kaba denk gelen 150 ton mama daha toplayacağız, toplamda bu sayısı 2 milyon 800 bin kaba yani 420 tona çıkaracağız” dedi.

Toplanan tüm mamaların Türkiye’nin dört bir yanındaki hayvanların barınak, sokak ve orman beslemeleri için kullanıldığını aktaran Tuncay Tütek, geçtiğimiz yıl İzmir’den Van’a, Ankara’dan Kars’a, Amasya’dan Diyarbakır’a toplam 52 ile mama ulaştırdıklarını söyledi. Tütek, bu yıl 1 milyon kap mamayı, geçen yılda da olduğu üzere ilçelere ve hatta köylere kadar ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

Unilever Türkiye de bu sene 1 milyon kap mama gayesine ulaşmak için projeye dayanak veriyor. İş birliği kapsamında, Getir uygulamasında yer alan Unilever’in markalarını içeren siparişler iki kap mamaya dönüşerek patili dostlara ulaştırılıyor.

Sürdürülebilir ömrü mümkün kılma gayesiyle gezegenimiz ve üzerinde yaşayan tüm canlılar için hedef sahibi markalarıyla çalışmalarına devam ettiklerini belirten Unilever Türkiye Satış ve Müşteri Geliştirmeden Sorumlu Lider ve Orta Asya Genel Müdürü Bilgehan Çevik, “Gezegenimiz ve üzerindeki tüm canlılar için ömrü daha sürdürülebilir kılmak ismine iş yapış şeklimizi A’dan Z’ye tekrar tasarladık. Faaliyetlerimizin tamamında hayvan dostlarımız da dahil tüm canlı haklarına tümüyle hürmet duyma ve hayat haklarını destekleme konusunda derin ve sarsılmaz bir taahhüdümüz var. Bu anlayış ve yaklaşımımızla örtüşen bu manalı projede Getir’le birlikte yol arkadaşı olduğumuz için son derece memnunuz” dedi.

Önceki yıllarda Getir, GetirBüyük, GetirYemek, GetirSu ve GetirÇarşı’dan verilen siparişlerin mama dayanağına dönüştüğü projeye, bu sene Getir’in yeni hizmetleri GetirAraç ve GetirBiTaksi de takviye oluyor.

Kullanıcılar, 1-5 Ekim tarihleri ortasında yalnızca “Yardım Maması” eserini alarak ya da siparişlerine ekleyerek projeye dayanak olabilecek. “Yardım Maması”, kullanıcıların adresleri yerine, sene boyunca HAYTAP aracılığıyla patili dostların beslenmesinde kullanılmak üzere seçili kentlere gönderilecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri