Teknoloji

Gigi Hadid’den Twitter’a sert kelamlar: “Nefret ve bağnazlık çöplüğü…”

Twitter kullanıyorsanız, Twitter kullandıysanız ve hatta Twitter’ın ne olduğunu biliyorsanız, muhtemelen geçen hafta en az bir kişinin Twitter’ı bırakmaktan bahsettiğini duymuşsunuzdur. Elon Musk, kısa müddet evvel toplumsal medya platformunun ardındaki şirketi devraldığından beri, birçok kişi devam eden kaos sırasında “Kalmaya kıymet mi?” diye sormaya başladı.

Büyüyen olaylar ve gerisi kesilmeyen işten çıkarılmalar sırasında kimi ünlüler tenkitlerde bulunurken kimileri büsbütün platformu terk etti. Ve artık 27 yaşındaki hoş model Gigi Hadid‘de, Elon Musk’ın toplumsal medya platformunu 44 milyar dolarlık devralmasının akabinde Twitter hesabını kapatarak toplumsal medya platformundan ayrılan ünlüler kervanına katıldı.

Dün sabah Gigi, eski bir Twitter çalışanından Instagram Story’de bir açıklama paylaştı ve platformdaki hesabını “devre dışı bıraktığını” ekledi.

Uzun bir müddettir, fakat bilhassa yeni liderliğiyle birlikte, giderek daha fazla nefret ve bağnazlık çöplüğü haline geliyor ve orası benim kesimi olmak istediğim bir yer değil” diye yazdı. Gigi, “On yıldır Twitter üzerinden ilişki kurmayı sevdiğim hayranlarım” diye bahsettiği takipçi kitlesinden özür diledi lakin, kararından pişmanlık duymadığını söz etti. “Kimse için inançlı bir yer ya da ziyandan çok yarar sağlayacak bir toplumsal platform olduğunu söyleyemem” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom