Teknoloji

Global araştırmaya nazaran insanların %60’ından fazlası kriptoyu anlamıyor

Dijital varlıklara aşina olmamalarına karşın, giderek daha fazla kişi kripto para ünitesi ve blok zinciri alanına yatırım yapmakla ilgileniyor.

Küresel araştırmaya nazaran insanların %60’ından fazlası kriptoyu anlamıyor

Tüketici içgörüleri sağlayıcısı Toluna tarafından yürütülen yakın tarihli bir anketin bulgularına nazaran, enteresan bir biçimde, insanların %57’si kripto para ünitesinden haberdar olduklarını söyleyerek pay senetlerinden sonra ikinci en yeterli bilinen yatırım çeşidi oldu.

Yaygın bilince karşın, ankete katılanların %60’ı, dört bölgeden ve 19 pazardan 18-64 yaş ortası 10.500 kişinin verdiği karşılıklara nazaran kripto para ünitelerini anlamadığını söyledi.

Yine de, kripto para piyasasına yatırım yapan bireylerin %42’si, önümüzdeki altı ay boyunca kriptoda tuttukları varlıklarının oranını artırma niyetinde. Kripto para piyasasındaki daima dalgalanmaya karşın, iştirakçilerin toplam %81’i önümüzdeki altı ay boyunca ya varlıklarının birebir ölçüsünü kripto para ünitesine yatırmayı ya da bu yüzdeyi artırmayı planlıyor.

​%32 kriptoyu gereğince anlamıyor

Kripto para ünitelerine yatırım yapmayan bireyler, onu gereğince düzgün anlamadıklarını (%32) ve gereğince inançlı olmadığını (%28) söylüyorlar.

Küresel iştirakçilerin neredeyse yarısı (%42), potansiyel kısa ve uzun vadeli yararların cazibesine karşın kriptonun riskli bir yatırım olduğunu söyledi.

Gelişmekte olan piyasalar kripto konusunda daha iyimser

Gelişmiş pazarlardaki iştirakçilerle karşılaştırıldığında, gelişmekte olan pazarlardaki beşerler kripto para üniteleri konusunda daha optimist fikirlere sahip olmaya devam ediyor. Öte yandan, gelişmiş ülkelerde kriptoya yönelik görüşler daha kuşkucu.

İnsanlar, uzun vadeli istikrarlı büyüme (%36), kısa vadeli süratli büyüme (%35), çeşitlendirme (%30), ödeme yolu olarak kullanma üzere çeşitli nedenlerle kripto para ünitesine yatırım yapmayı tercih ediyor. çevrimiçi süreçler (%25), devlet denetiminden kaçmak (%11), klasik varlık çöküşlerine karşı korunmak (%16) ve genel olarak kaybetme korkusu (%15)

Kripto para ünitelerine yönelik genel tavır hala optimisttir ve kripto para ünitelerine geçiş yapmakla ilgilenen çok sayıda potansiyel yatırımcı vardır; bu bilhassa Asya ve Latin Amerika’daki gelişmekte olan pazarlar için geçerlidir.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!