Teknoloji

Google, 85 milyon dolar para cezası ödeyecek!

Google, arama devinin Android kullanıcılarını yasa dışı olarak izlediğini argüman eden 2020 davasını çözmek için Arizona’ya 85 milyon dolar ödeyecek. Küresel manada süren enflasyon tüm şirketleri güç duruma sokmuşken Google’ın da önemli bir para cezasına çarptırılması şirkete güç anlar yaşatabilir.

O sırada Arizona Başsavcısı Mark Brnovich, Google’ın pozisyon bilgileri ayarlarını kapattıktan sonra bile kullanıcıları maksatlı reklamcılık için izlemeye devam ettiğini savundu. Bu durum size tanıdık geliyorsa bunun nedeni Google’ın Teksas, Washington, D.C. ve Indiana’daki başsavcılar tarafından da benzeri bilgi izleme şikayetleri nedeniyle dava açılması. Brnovich’in ofisi ayrıyeten 85 milyon dolarlık muahedenin Google’ın bu türlü bir kapalılık davasında kullanıcı başına ödediği en büyük ölçü olduğunu belirtiyor.

Google, 85 milyon dolar para cezası ödeyecek!

Ancak Google’ın şu anda 69 milyar doların üzerinde üç aylık gelir elde ettiği göz önüne alındığında, ceza kolay bir düşüş üzere görünebilir. AB tarafından makus niyetli reklamcılık uygulamaları nedeniyle Google’a verilen 1,7 milyar dolarlık para cezasına kıyasla bu hiçbir şey. Google sözcüsü José Castañeda yaptığı açıklamada, davanın değiştirilen eski eser siyasetleriyle ilgili olduğunu söyledi. “Konum dataları için kolay denetimler ve otomatik silme seçenekleri sağlıyoruz ve topladığımız dataları en aza indirmek için her vakit çalışıyoruz” dedi. “Bu sorunun çözülmesinden mutluyuz ve dikkatimizi kullanıcılarımız için yararlı eserler sağlamaya odaklamaya devam edeceğiz.”

Bu ortada Brnovich, “hiçbir varlığın, hatta büyük teknoloji şirketlerinin bile kanunların üstünde olmadığını kanıtlayan bu tarihi mutabakattan gurur duyduğunu” söylüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!