Teknoloji

Google aldığı cezanın affını istiyor! Yok o denli yağma!

Geçen ekim ayında, Hindistan Rekabet Komitesi (CCI) Google’a 161,9 milyon dolar para cezası vermiş ve arama devinin OEM’lerin Google uygulamalarını ve hizmetlerini telefonlarına evvelce yüklemesini mecburî tutmasını yasaklamıştı.

Çarşamba günü, bir temyiz mahkemesi, şirketin 19 Ocak’ta yürürlüğe girmesi planlanan kararı engelleme talebini reddetti. Reuters tarafından yayınlanan mahkeme dokümanlarına nazaran Google, mahkemenin kararına karşı cumartesi günü ülkenin en yüksek mahkemesine bir itirazda daha bulundu.

Şirketin, CCİ’nin buyruğunun işini etkilemesini önlemek için bu çabayı son ve en düzgün umudu olarak gördüğü bildiriliyor. Google mevzuyla ilgili açıklama taleplerine şimdi karşılık vermiş değil.

Google aldığı cezanın affını istiyor! Yok o denli yağma!

161,9 milyon dolarlık para cezası Google için küçük bir ölçü olsa da, karar şirketi Android üreticileriyle olan mutabakatlarını kıymetli ölçüde değiştirmeye zorlayacak. Karar birebir vakitte şirketi Google Play’de üçüncü taraf uygulama mağazalarına müsaade vermeye ve kullanıcıların telefonlarında istemedikleri birinci taraf uygulamaları kaldırmalarına müsaade vermeye de zorlayacak.

Hindistan, Google için hayli kritik bir pazar. Ülke yaklaşık 606,6 milyon akıllı telefon kullanıcısına mesken sahipliği yapıyor ve Hindistan’daki telefonların yaklaşık %97’si Android kullanıyor. Diğer bir deyişle, şirket bu piyasadan çıkmayı göze alamıyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking