Teknoloji

Google bu hizmeti için fişi çekti!

9to5Google‘ın bildirdiğine nazaran Google, I/O 2019‘da duyurduğu bir özelliğin fişini çekti. Kelam konusu özellik 2020’de takdim edilmişti ve nihayet geçen yıl resmi olarak başlatılmıştı. Artık Google, Asistan Sürüş Modu panosu özelliğini kapatıyor.

Google bu hizmeti için fişi çekti!

Bu özellik, kullanıcılara sürüş sırasında akıllı telefonlarında bir Android Auto-lite tecrübesi sunuyor ve geçen yıl öldürülen Android Auto akıllı telefon uygulamasının yerini almıştı. Asistan Sürüş Modunu, Sürüş Modu olarak da isimlendirilen Google Haritalar özelliğiyle karıştırıyorsanız bu hayli muhtemel diyebiliriz.

Bununla birlikte, Google Haritalar sürümü, Asistan’dan yahut ana ekrandan başlatmak yerine, navigasyonu başlattığınızda sağ alttaki dört noktalı bir menüden başlatılabilecek. Açıldığında, aramalar, iletiler ve sürüş sırasında kolaylıkla görülebilen ve erişilebilen medya uygulamaları için bir dizi büyük simge gösterecek. Garip bir halde, bu modu Haritalar’da birinci başlattığınızda, başka Sürüş Modunu ana ekranınıza sabitlemeyi teklif edecek.

Google, 9to5Google’a verdiği demeçte, birçok insanın sırf Haritalar sürümünü kullandığını fark ettiği için Asistan Sürüş Modunu kapattığını duyurdu. Lakin, uygulamalar ortasındaki isimlendirme karışıklığı ve benzerliği nedeniyle beşerler Asistan sürümünün varlığından bile haberdar olmayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/