Telefon

Google Chrome batarya problemini çözüyor!

Tüm internet tarayıcıları ortasında en popüleri hiç kuşkusuz Google Chrome. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan Google Chrome, birçok avantajının yanı sıra güç tüketimi konusunda ise maalesef tıpkı performansı gösteremiyor.

Google Chrome batarya sıkıntısını ortadan kaldırıyor

Neredeyse herkes tarafından Google Chrome’un yüksek güç tüketimine sahip olduğu biliniyor. İnternet tarayıcısının güç tüketimi, sekme sayısı ile hakikat orantılı bir biçimde artış gösteriyor. Bu durum bilhassa dizüstü bilgisayar kullanıcıları için epey can sıkıcı olabiliyor.

Bu sorunun uzun vakittir farkında olan Google, sonunda ‘düşük güç modu’ seçeneği sunarak kullanıcılarını sevindiriyor. Google, Chrome 108’in piyasaya sürülmesiyle birlikte yeni “Enerji Tasarrufu” özelliğini sunmaya başlıyor.

Bu seçenek etkinleştirildiğinde, Chrome art plan aktifliğini, görselleri ve kare suratlarını en aza indirerek pil kullanımını sınırlıyor. Tabi ki bununla birlikte internet tarayıcısının performansında da gözle görülür bir değişiklik görebilirsiniz. Animasyonların ve tarayıcı suratının yavaşlaması en büyük etken olarak görülebilir. Fakat yeniden de günlük kullanımda batarya kullanımı epeyce olumlu etkilemesi beklenen bu özellik birçok kullanıcı için vazgeçilmez olabilir.

Henüz yeni batarya modunun ne kadar güç tasarrufu sağlayacağı meçhul. Lakin bu türlü bir modun fazladan sağlayacağı mühlet epey değerli. Düşük Batarya Modu şimdi tüm kullanıcılar için kullanılabilir durumda değil.

Beta basamağında diyebileceğimiz bu özellik için öncelikle Chrome’u 108 sürümüne güncellemek gerekiyor. Güncelleme otomatik olarak gerçekleşmediyse; sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayıp Yardım > Google Hakkında’yı seçerek Windows, Mac yahut Linux’ta tarayıcınızı güncelleyebilirsiniz.

Google Chrome’un sunduğu yeni düşük batarya modu özelliği yakın vakitte kullanıcılar için kullanıma sunacaktır. Google, yeni özelliği ile birçok Chrome kullanıcısının en büyük problemini çözmeyi hedefliyor. Pekala siz Google Chrome ve batarya performansı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al