Teknoloji

Google, Chrome’da şifreler eskisinden daha inançta olacak!

Parolalar, yıllardır bilgisayar güvenliğinin temeli olmuştur. Lakin parola koymak bilhassa inançlı olacağı manasına gelmiyor, bu kapsamda Google da artık güvenliği arttıracak hareketlerde bulunuyor. Kesim artık, “geçiş anahtarı” ismi verilen daha âlâ bir oturum açma formülüne yanlışsız ilerliyor ve çok yakında bunu Android aygıtınızda ve Chrome çalıştıran öteki aygıtlarda kullanabileceksiniz.

Google, Chrome’da şifreler eskisinden daha inançta olacak!

Bu sistemde parola otomatik olarak oluşturulacak ve tekrar kullanılamayacak. Fakat, kullanıcı tecrübesi olarak, parola otomatik doldurmayı aslında kullananlar bu özeliğe hayli aşina diyebiliriz.

İlk olarak, geçiş anahtarı oluşturmanın neye benzediğini açıklayalım. Sadece makul bir site ve muhakkak bir hesap için yeni bir şifre oluşturmak istediğinizi onaylarsınız sizin için bir şifre oluşturulacak. Bu yapıldıktan sonra, şifre, Google’ın Şifre Yöneticisi kullanılarak tüm aygıtlarınızda senkronize edilecek. Bu da, telefonunuzu kaybetseniz bile tüm hesaplarınıza erişmeye devam edeceğiniz manasına geliyor.

Şimdiye kadar web sitelerinden bahsettik, fakat şifreler Android uygulamalarına da geliyo. Bu özellik üzerinde çalışan Google grubunun 2022’deki bir sonraki gayesi de bu olacak. Parolalar üzere, bir web sitesinde oluşturulan parolalar birebir vakitte taşınabilir aygıt uygulamalarında çalışacak ve bunun aykırısı de birebir halde geçerli olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!