Telefon

Google Mesajlar’dan kelam verdiği saklılık özelliği geliyor

Google İletiler, evvelce kelam verdiği üzere kümeler için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini test ettiğini açıkladı. Yenilik, şu anda beta sürümünde mevcut kısa mühlet sonra kararlı sürüme de gelecek. Firma, ayrıyeten büyük rakibi Apple’ın Güçlü İrtibat Servisleri manasına gelen RCS (Rich Communication Services) ile desteklenmediği için de tekrar mevzuyla ilgili görüşlerini lisana getirdi. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Grup sohbetleri için Uçtan Uca Şifreleme, saklılık konusunda tesirli olacak

Google Bildiriler, RCS’yi benimsemesinden sonra Şifreleme özelliğini getireceğine dair kelam vermişti. Kısa müddet evvel Reddit kullanıcıları tarafından özelliğin test edildiği paylaşılmıştı. Ancak daha sonra bu özellik kararlı sürüme gelmeden kısa mühlet içinde geri kaldırıldı. Google İletiler, artık tekrar küme sohbetleri için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini test etmeye başladı.

Uçtan Uca Şifreleme özelliği sayesinde Google dahil uygulamadaki rastgele bir iletisi üçüncü taraf olarak okuyamayacak. Şirket, kişisel sohbetler için Uçtan Uca Şifreleme özelliğini ise 2021 yılında getirmişti. Google İletiler, yenilik sayesinde saklılık konusunda kullanım tecrübesini bir adım daha ileriye taşımış olacak.

Öte yandan Google, yenide Apple konusunda RCS’yi benimsemediği için şu açıklamaları yaptı:

“Apple, RCS’yi benimsemeyi reddediyor ve iPhone’lu bireyler Android telefonlu bireylerle mesajlaştığında SMS’e güvenmeye devam ediyor, bu da mesajlaşmalarının 1990’larda takılıp kaldığı manasına geliyor.”

Ayrıca bugün Sunbirds isimli şirketin iMessage’yi Android aygıtlara entegre etmek için bir uygulama geliştirdiği ortaya çıktı. Firma, uygulamayı sunduğu sırada iMessage kullanarak iOS ve Android ortasında irtibat kurulduğunu gösteren ekran imajlarını Samsung aygıt üzerinden gösterdi. Lakin iPhone’un ekranında yer alan ekran imajlarını yaptığı sunum sırasında paylaşmadı.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al