Teknoloji

Google Mesajlar’dan sevilen iOS özelliği geliyor

Google Bildiriler, geçtiğimiz aylarda reaksiyon verme ve iPhone’dan gelen emojileri görme özelliğini kullanıma sunmuştu. Firma, Eylül ayında ise bildirilere emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunmaya başladı. Ama yeniden de iOS‘ta yer alan bir özellik Google Bildiriler üzerinde eksik kaldı. Bunun olmaması için Google İletiler, yeni özelliğini test etmeye başladı. Pekala, bu özellik nedir? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Google Bildiriler için emoji ile reaksiyon verme özelliği genişliyor!

Google İletiler uzun müddettir bir gönderiye basılı tutarak emojiyle reaksiyon verme özelliğini sunuyor. Lakin bu özellikte sadece sevinçten gözünden yaş gelen emoji, gözünden kalp çıkan emoji, kızgın hız emoji üzere temelde en çok kullanılanlardan yedi tanesi yer alıyordu.

Yedi tane emoji birtakım Google İletiler kullanıcıları için yetersiz kalıyordu. Ayrıyeten ek olarak WhatsApp ve iOS üzerinde bildiriler için emojiyle reaksiyon verme özelliğinde rastgele bir hudut bulunmuyor. İkisinde de istenilen emojiler reaksiyon vermek için kullanılıyor.

Firma, artık emojilerin yanına WhatsApp’ta yer aldığı üzere + işaretli bir emojiyle oburlarının de kullanılmasını sağlayacak. WhatsApp için de durum motamot bu halde ilerlemişti. Şirket emojilerle reaksiyon verme özelliği için birinci evvel en çok kullanılanları sundu. Bir müddet sonra ise bunu genişleterek uygulama üzerinde yer alan bütün emojileri kullanım için müsaade verdi.

Google İletiler için emojilerle reaksiyon verme özelliği tekrardan belirtmek gerekirse şimdilik test kademesinde bulunuyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceği ise şimdilik belgisiz. Firma iOS’ta yer alan özellikleri, kendi kullanıcılarının da deneyimlemesi için güncelleme yapıyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Google İletiler için test evresindeki yeniliği nasıl buldunuz ve uygulamadan beklediğiniz özellikler neler? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al