Teknoloji

Sav: FTX kurucusu dolandırıcılık yaparak, Bahamalar’da dolaşıyor!

Kripto yatırım şirketi Galaxy Digital’in CEO’su Mike Novogratz, karşılaştığı dolandırıcılık savlarına karşın FTX kripto para borsası kurucusu Sam Bankman-Fried’in sahip olduğu mevcut özgürlüğü sorguladı.

İddia: FTX kurucusu dolandırıcılık yaparak, Bahamalar’da dolaşıyor!

Eski hedge fon yöneticisine nazaran Bankman-Fried, 23 Kasım’da CNBC ile yaptığı bir röportajda müşteri fonlarını yasa dışı yollardan kullandığı argümanlarına karşın ‘Bahamalar’da dolaştığını’ söyledi.

Novogratz, güç durumdaki eski CEO’nun tezlerin imalarına karşın hareket etmesinin şaşırtan olduğunu kaydetti. Bankman-Fried’in müşteri fonlarını ele almasını ‘dolandırıcılık’ olarak nitelendirdi.

“Sam Bankman-Fried. Madeni paralarımızla katiyen yasa dışı şeyler yaptı ve Bahamalar’da koşuşturup televizyonda basın toplantıları yapıyor. Bütün bunlar beni şaşırtıyor. Onun da gününün geleceğini düşünüyorum” dedi.

SBF müşteri ihaneti

Ayrıca Novogratz, Bankman-Fried’in FTX müşterileriyle yaptığı muahedeyi ihlal ettiğini belirtti.

“Bu borsaya katılan hiç kimse, Sam’in madeni paralarınızı alıp onlarla bir hedge fon işletebileceğine dair bir mukavele imzalamadı ve bunun dolandırıcılık olduğunu biliyorsunuz” diye ekledi.

Novogratz’ın hisleri, FTX iflas duruşması devam ederken, müşteriler tazmin edilmek için muhtemel bir yol beklerken geldi. Finbold tarafından bildirildiği üzere, birçok FTX müşterisi en az 27 ülkede ağırlaştı ve Çin ve Birleşik Krallık en uygun ülkeler ortasında yer aldı.

FTX’in çöküşünün akabinde Bankman-Fried, çeşitli kesim oyuncularının davranışlarını sorgulamasıyla dikkatleri üzerine çekti. Örneğin, Tesla CEO’su Elon Musk, eski yöneticiyle etkileşime girdikten sonra “saçmalık ölçerin tekrar çizildiğini” kabul etti.

FTX iflas duruşmasından içgörüler

İlginç bir formda, iflas duruşmasının birinci gününde mahkeme, borsanın eksik müşteri varlıklarıyla ‘kişisel bir derebeylik’ olarak yönetildiğini duydu.

Bu ortada, FTX’i temsil eden avukatlar mahkemeye, şirketin sağlıklı iş ünitelerini satmayı planladığını, lakin kıymetli ölçüde varlık kaybına neden olan bilgisayar korsanlarından etkilendiğini söyledi.

Aynı vakitte, duruşmaya başkanlık eden Yargıç John Dorsey, FTX’in devam eden işletme masraflarını ödemesine müsaade verdi, fakat Bankman-Fried dahil eski yöneticilere tazminat ödemeyi reddetti. Tenkitlere karşın eski yönetici suçsuzluğunu sürdürdü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking