Teknoloji

Google “Project Starline” testlerine başlıyor

Geçen yıl duyurulan Project Starline olarak bilinen holografik imajlı sohbet projesi, ekranın her iki tarafındaki arayanlar için gerçeğe çok yakın bir tecrübe yaratmak için 3D imajlar, yüksek çözünürlüklü kameralar, özel derinlik sensörleri ve çığır açan bir ışık alanı ekranı kullanan manzaralı arama kabini olarak tanıtılmıştı.

Google, bu yılın sonundan itibaren projeyi test etmek için muhakkak ofislerde Project Starline prototiplerini kurmaya başlayacağını açıkladı.

Şimdiye kadar Google’ın ABD’deki ofislerinde binlerce saat test edilen 3D arama kabinleri projesi ile toplantılar, işe alım oturumları yapıldı.

Google, artık kendi çalışanlarının yanı sıra medya, sıhhat ve perakende üzere alanlarda çalışan, 100’den fazla kurumsal ortağı Google ofislerindeki demolara katılmaya davet etti. Bu ortakların da Project Starline deneyimleri hakkında geri bildirimlerde bulunmalarını başlatmak için yola çıkan Google, Starline’ın Salesforce, WeWork, T-Mobile ve Hackensack Meridian Health dahil olmak üzere çeşitli kurumsal ortak ofislerin projeyi test etmek için erken erişim programında çoktan yerlerini aldığını açıkladı. Google, testlerin bu yılın sonundan itibaren en kısa müddette başlatılmasını planladığını tabir ederken, gerçekleştirecekleri bu erken erişim programı sonrası tecrübelerden öğrendiklerini paylaşma heyecanı içerisinde olduklarını vurguladı.

Google’ın daha geniş AR çalışmalarının bir kesimi olan Starline’ın, tıpkı vakitte sanal alanlarda toplantı yapılmasını içeren bir uzaktan çalışma alternatifi sunmakta olduğunu da göz gerisi etmek mümkün değil.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!