Teknoloji

Netflix’ten yeni atılım

Netflix, son periyotta rakiplerinin de tesiriyle yavaşlamış olan büyümesini tekrar canlandırmak için yeni bir atılım yapma kararı aldı. Birinci olarak 1 Kasım’da Kanada ve Meksika’da akabinde 3 Kasım’dan itibaren Avustralya, Brezilya, Kanada, Fransa, Almanya, İtalya, Japonya, Meksika, Güney Kore, İspanya, Birleşik Krallık ve ABD’de kullanıma sunacağı yeni reklam dayanaklı bir plan çıkaracağını açıkladı.

Oluşturacağı bu plan için fiyatlandırmayı ayda 6,99 ABD doları olarak belirledi. Netflix’in baş işletme sorumlusu olan Greg Peters’a nazaran Netflix’in gelir pahaları, bu yeni reklam takviyeli plan ile müspet tarafta etkilenecek.

Yapılan fiyatlandırma taktiği ile görülüyor ki Netflix, ABD’de 8 Aralık’tan itibaren yeni paketi ile piyasaya sürülecek rakip Disney+’ı geride bıraktı.

Netflix
6,99 Dolar – Reklam dayanaklı plan
9,99 Dolar – Reklamsız temel plan

Disney+
7,99 Dolar – Reklamlı plan*
10,99 Dolar – Reklamsız plan*

*Aralık ayından itibaren mevcut

Yeni plana nazaran, her saat ortalama dört ila beş dakikalık reklam izleyecek olan kullanıcılar, daha sonra erişim sağlamak için sinema ve dizileri indirme imkanına sahip olamayacaklar. Reklamlar 15 yahut 30 saniye uzunluğunda olacak ve Netflix içeriği öncesinde ve sırasında oynatılabilecek. Netflix’in bu plan için sunduğu görüntü çözünürlüğü ise, 1080p yerine 720p olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi