Teknoloji

Google ve Renault ‘yazılım tabanlı bir araç’ üzerinde çalışıyor

2018’de Renault, teknoloji devi ile toplu olarak dünyanın en büyük araba kümelerinden biri olan Renault-Nissan-Mitsubishi Alliance ortasındaki daha geniş bir paydaşlığın modülü olarak Google ile bir anlaşma yaptı. Muahede gereği İttifak, Google’ın yerleşik Asistan, Haritalar ve Play Store’unu sunan lokal otomobil işletim sistemini kullanacağını duyurdu.

Ancak bugünün duyurusu yalnızca Google ve Renault ortasında. Bu nedenle, sırf Fransız araba üreticisinin dört markası olan Renault, Dacia, Alpine ve Mobilize için geçerli olacak. Bu muahede ile Renault, Google’ı “tercih edilen bulut sağlayıcısı” olarak atadığını ilan etti. (Diğer otomobil üreticileri Amazon Web Services’i kullanıyor).

İlk mutabakat, Android’i milyonlarca yeni araca yerleştirmekle ilgili olsa da bugünkü duyuru bundan biraz daha karmaşık. Google ve Renault, yeni hizmetlerin araca daha kolay entegre edilebilmesi ve yeni araçların oluşturulması için “Dijital İkiz” yahut gelişmiş yapay zeka özelliklerine sahip bir aracın sanal kopyasını oluşturmak için birlikte çalışacaklarını söylüyor.

Google ve Renault ‘yazılım tabanlı bir araç’ üzerinde çalışıyor

Google ve Renault, yazılım üzerinde işbirliği yapmanın ve sanal bir simülasyonda yeni AI özelliklerini test etmenin geliştirilmiş ve gerçek vakitli teşhislerle aracın operasyonlarını düzgünleştirmeye yardımcı olacağını sav ediyor. Örneğin otomobil bakıma muhtaçlığı olduğunda şoföre haber verecek ve hatta sorunu kendisi giderecek. Ayrıyeten araç sahipleri, sürüş alışkanlıkları, sık ziyaret edilen yerler ve MESKEN şarj pozisyonlarını içeren şahsileştirilmiş bir tecrübe yaratabilecekler. Buradaki anafikir, bir aracın temel seviyede bir donanımla satılması ve özelliklerinin güncellenebilen ve geliştirilebilen bir yazılımla belirlenmesi.

Google, on yıldan fazla bir müddettir otomobil dalına girmeye çalışıyor, lakin gayretleri, rekabetten kaygı duyan araba üreticileri tarafından bir biçimde engelleniyor. Lakin şirket, Ford, GM, Volvo, Honda ve BMW de dahil olmak üzere büyük araba şirketlerini kendi iradesine boyun eğdirme konusunda giderek daha başarılı oluyor üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!