Teknoloji

Kripto piyasası 100 milyar dolar kaybetti! Sistem çöküyor mu?

En büyük kripto para borsalarından birini çevreleyen gelişmeler kripto dalında şok dalgaları gönderdikten sonra, iştirakçilerin birden fazla kayıplarını saymaya devam ediyor ve bir bütün olarak piyasa on milyarlarca dolar kaybediyor.

Kripto piyasası 100 milyar dolar kaybetti! Sistem çöküyor mu?

Olduğu üzere, FTX dramasının akabinde yaşanan katliam , Finbold tarafından 9 Kasım’da CoinMarketCap’ten alınan datalara nazaran, kripto piyasası bedeline ağır bir yara verdi ve bir günde 100 milyar dolardan fazla kanamaya neden oldu.

Spesifik olarak, global kripto piyasası evvelki 24 saat içinde 983 milyar dolardan 880 milyar dolara düştü, bu da bu periyotta 103 milyar dolar yahut %10’dan fazla ve hafta boyunca 110 milyar dolar kaybettiği manasına geliyor.

Toplam kripto para piyasa pahası 24 saatlik grafik. Kaynak: CoinMarketCap

Özellikle, en kıymetli düşüş, FTX’in çöküşün eşiğinde olduğunun bilinmesinden saatler sonra gerçekleşti ve piyasa en yüksek noktası olan 1.027 trilyon dolardan 827 milyar dolara kadar düştü.

Yeni bir kriz mi başlıyor?

Kriz, Sam Bankman-Fried’in ticaret firması Alameda Research’ün bilançosunun temel olarak FTX Token’dan (FTT) oluştuğunun ortaya çıkmasından sonra başladı ve bu, onun iş imparatorluğunun iki modülü ortasında yakın bir ilişki olduğunu gösterdi.

Bu ifşaya karşılık olarak Binance, 6 Kasım’da 500 milyon dolar pahasında FTT’yi tasfiye etti, FTX’i biraz likidite sorununa soktu ve ikisi ortasında Twitter’da biraz çekişme başlattı, OKX CEO’sunun uyardığı bunun yıkıcı sonuçları olabilir.

Sonuç olarak, FTX tokeni tek bir günde %80’e kadar düştü ve piyasa kıymetinden neredeyse 2,5 milyar doları sildi.

Kriz önlendi mi?

Bununla birlikte, şaşırtan bir olayda Binance, kripto borsası talep ettikten sonra krizin bölüme yayılmasını durdurmak ve toparlanmasına yardımcı olmak hedefiyle FTX’i satın almak için bağlayıcı olmayan bir muahede yaparak 8 Kasım’da rakibine ulaştı.

Bununla birlikte, krizin tesirleri, gün içinde %9’dan fazla düşen ve şu anda 17.917 dolardan süreç gören Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere başka tüm varlıklara yayıldığı için, ziyan aslında verilmiş üzere görünüyor.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!