YouTube

YouTube Shorts için değerli yenilik

Sosyal medya denildiğinde her ne kadar akla birinci etapta Facebook, Instagram, Twitter üçlüsü gelse de, aslında içeriği ve kullanıcı etkileşimi sayesinde YouTube’da bir çeşit toplumsal medya platformudur. Lakin şirket üzerine yapışan ve bir türlü tam olarak kurtulamadığı “Video izleme sitesi” algısından kurtulmak için de ağır mesai harcıyor. Amerikalı toplumsal medya platformunun temel emeli ise, kullanıcıların daha fazla etkileşime geçtiği ve daha farklı tipten içeriklerin bulunduğu bir mecraya evrilmek. Tabi bunu yapabilmek için rakiplerinden ilham almayı da ihmal etmiyor.

Son yıllarda ilham kaynağı olarak görülen en değerli platformun ise TikTok olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Hakikaten Facebook’dan Instagram’a, Twitter’dan Amazon’a kadar alakalı alakasız birçok ismin, yeni özellikler için TikTok’u örnek aldığı bilinen bir gerçek.

YouTube Shorts için değerli yenilik

İşte YouTube’da Shorts özelliği ile bu akımdan geri kalmadı ve TikTok’un şahsen varoluş özelliği olan kısa görüntü stratejisini, kendisine entegre etti. Üstelik gelen datalara nazaran Amerikalı toplumsal medya devinin şu ana kadar son derece uygun bir çizgi yakaladığını da söylememiz gerek. Lakin YouTube’un durup dinlemek üzere bir niyeti yok.

Gelen son bilgilere nazaran şirket, artık de YouTube Shorts tecrübesini akıllı televizyonlara taşımak istiyor. Bu platformlardaki kullanıcılar için de başka bir dizaynla Shorts görüntülerini ön plana çıkarmak isteyen YouTube, bu sayede 2023 yılındaki büyük dönüşüm öncesi son hazırlıklarını da tamamlamak istiyor. Bilindiği üzere YouTube daha evvel yaptığı açıklamayla, içerik üreticilerinin 2023 yılından itibaren Shorts görüntülerinden da para kazanılabileceğini duyurmuştu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi