YouTube

Instagram’dan fenomenlere özel uygulama

Meta’ya ilişkin fotoğraf ve görüntü paylaşım platformu Instagram, işletmelere ve içerik üreticilerine, uygulama içinde 75 güne kadar Reels ve fotoğraflarını planlama imkanı verecek. Instagram, bu daha geniş (ancak tekrar de sınırlı) sürümden evvel, geçtiğimiz birkaç haftada özelliği global topluluğunun küçük bir yüzdesi ile test etti.

Özelliğe erişmek için, erişime uygun kullanıcıların gönderilerini oluşturduktan sonra, takipçileriyle paylaşmadan evvel “Gelişmiş Ayarlar”a gitmeleri gerekecek. Oradan, “Bu gönderiyi planla” seçeneğine geçip içeriklerinin yayınlanmasını istedikleri saat ve tarihi seçebilecekler. Akabinde, oluşturdukları gönderiye geri dönmeleri ve “Planla”yı tıklamaları gerekecek. Kullanıcılar daha sonra planlanmış gönderilerine ulaşmak istediklerinde bu gönderileri “Zamanlanmış İçerik” kısmında görüntüleyebilecek. Süreç kolay olmasına rağmen, içerik üreticilerinin yaygın biçimde kullandığı İçerik Stüdyosu uygulaması kullanımını ortadan kaldıracak.

Instagram’dan fenomenlere özel uygulama

Özelliğin bir noktada, başka kullanıcılar için de kullanılabilir olup olmayacağı ise şimdi belirli değil. Instagram özelliğin tanıtımı esnasında bunun hakkında bir bilgi vermiş değil.

Uygulama içi zamanlayıcıyı açıklayan birebir gönderide Instagram ayrıyeten “Başarılar” özelliğini de başlattığını duyurdu. İçerik üreticileri, öteki bir içerik üreticisiyle işbirliği yapmak, anket ve testler başlatmak yahut etkileşimli Reels’ler oluşturmak üzere belli aksiyonları gerçekleştirerek bunların kilidini açabilecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/