Teknoloji

Google’dan Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına berbat haber

Bilgisayar dünyasının en tanınan işletim sistemi pozisyonunda olan Windows, şu günlerde en yeni sürüm olan Windows 11’i pazarlamaya çalışıyor. Gelen bilgilere nazaran, kullanıcıların çok büyük bir kısmı hala yüklü olarak Windows 10 sürümlerini tercih ederken, Windows 11’in Windows 7’yi bile zer güç geçmiş olması Microsoft’un canını bir epey sıkıyor.

Bu probleme deva olabilmesi için Windows 7 ve Windows 8.1’e verilen güncelleme dayanağını kesen Microsoft’un imdadına Google yetişti. Amerikalı teknoloji devi tarafından yapılan açıklamaya nazaran, kelam konusu iki işletim sistemi için de yazılım dayanağı 2023 yılının Ocak ayıyla birlikte sona erecek.

Google’dan Windows 7 ve Windows 8.1 kullanıcılarına berbat haber

Bunun manası, şayet işletim sistemi tercihinizi Windows 7 yahut Windows 8.1’den yana kullanıyorsanız, önümüzdeki Ocak ayından itibaren kaderinizle baş başa kalacaksınız. Zira zati Microsoft tarafından bir mühlet evvel sona erdirilen yazılım takviyesinden sonra artık de popüler internet tarayıcısı Google Chrome’un hem yeniliklerinden hem de güvenlik yamalarından yoksun kalacaksınız. Üstelik Chrome bunu size her gün hatırlatacak.

Gelen bilgilere nazaran kelam konusu iki işletim sisteminden birini kullanarak Chrome’u açan bilgisayar kullanıcılarının karşısına, artık bu işletim sistemi sürümünün desteklenmediği ve bilgisayarın en az Windows 10 sürümüne terfi edilmesi gerektiği söylenecek. Elbette ki bu uyarıyı kapatabileceksiniz fakat bir sonraki açışınızda o ileti size bu durumu hatırlatmak için tekrar orada duruyor olacak.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al