Teknoloji

Windows’un yeni özelliğinin ardında 28 yıllık bir emek olduğu anlaşıldı

Microsoft’u Microsoft yapan en değeri eser pozisyonundaki Windows, artık bilgisayar dünyasının tartışmasız bir numarası. Uzun devirdir bu pozisyonunu kimselere kaptırmayan işletim sisteminin önümüzdeki yıllarda da misal durumda olmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Ancak Windows 11 için birebir şeyi söylemek pek de mümkün değil. Gelen araştırma bilgilerine nazaran hala Windows 10 hegemonyasın ağır bastığını ve Windows 11’in beklenen pazar hissesinin çok gerisinde kaldığını görüyoruz. İşte bu durumu bilakis çevirebilmek için harekete geçen Microsoft, birinci adımını neredeyse 28 yıl önce attığı belge gezgini sekmesi özelliğini kullanıma sundu. Pekala 28 sene evvel ne olmuştu?

Windows’un yeni özelliğinin ardında 28 yıllık bir emek olduğu anlaşıldı

Amerikalı teknoloji devine yakın kaynaklar tarafından servis edilen bilgilere nazaran, Microsoft evrak gezgininde birden fazla sekme oluşturma özelliğine birinci olarak Windows 95 işletim sisteminde yer vermiş. Birçok beta çalışmasına yer bulan ve kararlı sürüme çıkacağına kesin gözüyle bakılan bu özellik, sonrasında bir anda rafa kaldırılınca yine gündeme gelmesi içinse neredeyse 28 sene beklenilmesi gerekmiş.

İşte geçtiğimiz günlerde servis edilen yeni bir güncelleme paketi sayesinde artık Windows 11 kullanıcıları, evrak gezginini kullanmak için her keresinde yeni bir pencere açmakla uğraşmayacaklar. Öte yandan Windows 11 kullanımını kıymetli ölçüde arttıracak olan bu yeniliğin Windows 10 kullanıcıları için servis edilip edilmeyeceği ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al