Telefon

Google’ı geride bırakan TikTok, bir gecede kepenk indirebilir!

Sosyal medya dünyasının en ünlü isimlerinden biri olan TikTok’un önlenemez yükselişi devam ediyor. Her ay bünyesine yeni milyonlarca kullanıcı katan ünlü platform, bu gidişle yakın vakitte dünyanın en çok kullanıcıya sahip uygulaması unvanının da sahibi olabilir. İşte Çinli bir uygulamanın bu kadar tanınan hale gelmesinden rahatsız olan FBI, ülkede 140 milyondan fazla vatandaşın kullandığı bu platformun artık bir ulusal güvenlik tehlikesi haline geldiğini belirtti.

FBI Yöneticisi Christopher Wray’in bu hususa ait yaptığı açıklamalar, ülkenin en değerli güvenlik örgütünün TikTok hakkındaki kanılarını açıkça ortaya koydu. Wray, TikTok’un Amerika Birleşik Devletleri’nde milyonlarca, dünyada ise neredeyse milyarlarca kullanıcısının bulunduğunu ve Çin’in bu kullanıcıların bilgilerine TikTok sayesinde eriştiğini sav etti.

Google’ı geride bırakan TikTok, bir gecede kepenk indirebilir!

Yaşadığımız dünyada datalarına ulaşılan şahısların kanılarının bile denetim edilebileceğinin kabul edilmesi gerektiğini belirten Yönetici, Çin’in bu yolla Amerikan seçimlerini bile etkileyebileceğini öne sürdü. FBI’ın bu dehşetinin yerinde bir reaksiyon olup olmadığını vakit gösterecek fakat gelen son datalar TikTok’un yükselişinin devam ettiğini gösteriyor.

Buna nazaran yapılan son araştırma, TikTok’un ziyaret edilme manasında Google’ı bile geride bıraktığını gösteriyor ki kelam konusu listede Facebook, Amazon, Instagram üzere tanınan isimlerin de olduklarını bir sefer daha hatırlatalım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking