YouTube

Twitter DM saklılığına kıymet veriyor

Ancak gelen haberler, mühendislerin pek de kritik olmayan özellik ve eserler üzerinde çalışmasının yasaklandığını gösterse de, şirket birkaç güncelleme üzerinde çalışıyor. Bunlardan en kıymetlisi elbette Twitter Blue “doğrulama” felaketini kurtarma teşebbüsü. Onun kadar konuşulmasa da üzerinde çalışılan bir öteki proje ise direkt iletiler için uçtan uca şifrelemenin geri getirilmesi.

Araştırmacı Jane Manchun Wong tarafından Twitter’ın Android uygulaması E2EE’nin DM’ler için yolda olduğunu belirten bir kod içerdiği tespit edildi. Musk ise Wong’un bu tespiti içeren tweet’ine göz kırpan bir emoji ile cevap vererek yangını körükledi.

Twitter DM kapalılığına kıymet veriyor

E2EE’nin varlığı nitekim de direkt iletiler için bir güncelleme olacağının güçlü bir göstergesi. Hususla ilgili Twitter ile irtibata geçildi , fakat Musk bağlantı grubunu dağıttığı için şimdi bir cevap alınamadı.

Musk, Nisan ayında Twitter’ı satın almak için resmi bir teklifte bulunduktan kısa bir müddet sonra, “Twitter DM’lerinin Signal üzere uçtan uca şifrelemeye sahip olması gerekir, böylelikle hiç kimse iletilerinizi gözetleyemez yahut iletilerinizi hackleyemez” diye yazmıştı.

Bu nedenle E2EE açıkça ilgilenilen bir bahis. Bu, Twitter’ın direkt bildiriler için E2EE’ye birinci yönelmesi değil. Şirket, şifreli mesajlaşmayı 2018’de test etti, lakin özelliğin bu sürümü gün ışığını göremedi.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al