Telefon

Google’ın getirdiği yeni özellik, akıllı telefonları çok daha inançlı hale getirecek

Akıllı telefon denildiğinde her ne kadar akla gelen birinci şey aygıtın kendisi olsa da aslında onun “akıllı” olarak isimlendirilmesinin baş sebebi, sahip olduğu işletim sistemi. Bu sistem sayesinde sayısız işe imza atabilen ve kullanıcılarının hayatlarını kolaylaştıran telefonlar, birebir vakitte yeniden işletim sistemleri sayesinde popülerlik kazanabiliyor. Örneğin işletim sistemi olarak Android’i kullandığı yıllarda dünyanın en değerli akıllı telefon üreticilerinden biri haline gelen Huawei, bu platformdan dışlanıp kendi işletim sistemi olan HarmonyOS’a geçmeye zorlanınca adeta piyasadan silindi.

İşte akıllı telefon dünyasının en kıymetli iki işletim sisteminden biri olan Android’in geliştiricisi Google, kendi sistemini daha inançlı hale getirebilmek için çalışmalarına devam ediyor. CES 2023 konferansında sahneye çıkan teknoloji devi, akıllı saat ve akıllı telefon birlikteliğinin yeni bir örneğini tanıttı.

Google’ın getirdiği yeni özellik, akıllı telefonları çok daha inançlı hale getirecek

Active Unlock ismi verilen ve mevcutta var olan Smart Lock özelliğinin yeni bir artısı olarak değerlendirilebilecek olan bu özellik sayesinde, artık akıllı telefonların açılabilmesi için akıllı saat onayı koşulu getirilebilecek. Aslında bu özellik aslında Smart Lock’da vardı. Yani örneğin oturma odasında bulunan akıllı telefonun açılabilmesi için ona yakın ve daha evvelce tanımlanmış bir akıllı saatin bulunması mecburiliği getirilebiliyordu ki örneğimizde de bu saatin mutfakta bulunması halinde telefon açılıp kullanılabiliyordu.

Ancak birçok kullanıcı bu durumun güvenlik zafiyetine sebebiyet verdiğini düşünüyordu. İşte Google tarafından tanıtılan Active Unlock özelliği bu durumu ortadan kaldırarak, telefon ekranının açılabilmesi için saatin takılı olması zorunluluğunu getiriyor. Yani telefonun ekranını açmak istediğiniz vakit bunu saatten onaylamanız yani saatinizi yanınızda bulundurmanız gerekecek. Özelliğin önümüzdeki aylarda resmi kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking