Telefon

Google’ın iOS 16 kilit ekran widget’ları artık kullanılabilir

Gmail yeni bildiri sayınızı gösterebilirken, Haritalar favori seyahatlere (örneğin meskene gidip gelmek gibi) bir irtibat sağlayabilir yahut “restoranlar” üzere gayeleri arayabilir. Bu ortada Chrome için Widget’lar ve Google uygulaması, web aramaları başlatmanıza, sesli komutlar vermenize yahut Lens çevirisi ve Chrome’un Dino oyunu üzere özellikleri başlatmanıza yardımcı olabilir.

Diğer öbür özel ve yararlı widget’lar da mevcut. Google Haberler en son manşetleri gösterebilir. Drive, önerilen ve yıldızlı bulut evraklarına daha süratli erişim sağlar. Yürüyüşe çıktığınızda süratlice bir oynatma listesi başlatabileceğiniz için YouTube Music’i dinlemek de çok daha kolay.

Google’ın iOS 16 kilit ekran widget’ları artık kullanılabilir

YouTube ve YouTube Music’te ayrıyeten ana ekran widget’ları bulunur. YouTube görüntü aboneliklerinize süratlice göz atabilir yahut bir YouTube Müzik melodisi arayabilirsiniz.

Kilit ekranınızı özelleştirirken widget’lar otomatik olarak yüzeye çıkmalıdır. Her zamanki üzere, iPhone 14 Pro yahut Pro Max’ta olduğu üzere her vakit açık ekran en mantıklı olanı. Kullandığınız aygıttan bağımsız olarak bunlar Google uygulamalarını daha cazibeli hale getirebilirler. Birtakım durumlarda, aygıtın kilidini açmadan evvel sadece sonlu ölçüde bilgi gösteren Android telefonlara nazaran bir avantaj bile sağlarlar.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!