Teknoloji

Güney Koreliler Samsung’a kızıp iPhone’a geçiyor

Teknoloji devi Samsung, kendi ülkesi Güney Kore’de sağlam ve sadık bir müşteri tabanına sahip olmasıyla biliniyor. Ülkenin en büyük holdingi ve dünyanın en yenilikçi şirketlerinden biri olmasından ötürü, ülke vatandaşları haklı olarak bu yerli devi desteklemeyi bir gurur sorunu olarak görüyor.

Samsung‘a müşterilerine haksızlık yapma bahtı vermiyor. Güney Kore‘den gelen hayli enteresan bir görüntü, bu yılın başlarında ortaya çıkan tüm GOS tartışmasının birçok insanın bir Galaxy aygıtından iPhone’lara geçmesine neden olduğunu gösteriyor.

Öncelikle bu tartışmayı hatırlatmakta yarar var. Bu yıl Mart ayında Samsung’un Games Optimization Service isimli bir yazılım aracılığıyla aygıtlarında 10.000’den fazla uygulama ve oyunu kısıtladığı ortaya çıktı. GOS, listedeki uygulamalardan yahut oyunlardan rastgele birinin çalıştırıldığını tespit ettiğinde, GPU ve CPU performansını azaltıyor üzere gözüküyordu.

Liste, Samsung telefonlarının gerçek dünya performansını temsil etmeyen yüksek performans puanları yayınlayacağı manasına gelen kıyaslama uygulamalarını içermiyor. Geekbench‘in GOS kullanan Samsung telefonlarını yasaklamasına yol açtı.

Güney Koreliler Samsung’a kızgın

Koreli bir YouTuber, vatandaşlara kullandıkları telefonu ve iPhone yerine Galaxy telefonu tercih edip etmeyeceklerini sormak için Seul’da sokaklara çıktı. Görüntüde ayrıyeten son vakitlerde 40’lı yaşlarda Galaxy aygıtından iPhone’a geçiş yapanların oranının çift haneli artış gösterdiğine dikkat çekildi.

Kamera özelliği ön plana çıkıyor

Dünyanın geri kalanında yükselen iPhone akımı, Güney Kore’de de faal üzere görünüyor. Bir kişi, iPhone’a kıyasla Samsung telefon kullanıyorsanız daha az havalı olduğunuzu söyleyen memler tarafından etkilendiğini söylerken, bir başkası iPhone’un kamera özelliklerini daha çok tercih ettiğini söylüyor.

Apple mağazasına gitmekte olan bir kişi, Galaxy aygıtından bir iPhone’a geçmelerinin nedeni olarak GOS tartışmasını belirtiyor. Genç Güney Koreliler büyük ölçüde istekli taşınabilir oyuncular olarak genellenebileceğinden ötürü, bu mevzunun Samsung’a olan inançlarını sarsması anlaşılabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!