Teknoloji

HarmonyOS 3 alacak yeni modeller muhakkak oldu!

Huawei, Çin devletiyle direkt kontağı olduğu ve ABD güvenliğini tehdit ettiği gerekçesiyle 2019 yılında kara listeye alındı. Çabucak çabucak uzunluk gösterdiği tüm alanlardaki pazar hissesini rakip üreticilere kaptıran şirket, bu süreçte ABD’ye olan bağlılığını minimuma indirmek için HarmonyOS üzere birtakım kritik ataklara de imza attı.

Android ve iOS‘a direkt rakip olarak görülen HarmonyOS, Huawei’nin en yeni işletim sistemi. Son olarak Çinli üretici kısa bir müddet evvel HarmonyOS 3 alacak yeni modeller listesini paylaştı.

HarmonyOS 3 alacak yeni modeller

Huawei, HarmonyOS işletim sistemini 2019’daki Huawei Geliştirici Konferansı’nda (HDC 2019) duyurdu. Birinci etapta sırf akıllı TV’leri destekleyen, lakin 2.0 sürümünün tanıtılmasıyla akıllı telefon, tablet, giyilebilir aygıt ve arabalarla de çalışmaya başladı.

Huawei geçtiğimiz aylarda MatePad Pro 11 ile birlikte yeni işletim sisteminin yeri sürümü olan HarmonyOS 3’ü de tanıttı. Öncesinde ise sadece bir kaç yıl içerisinde 300 milyon kullanıcıya ulaşarak en süratli büyüyen işletim sistemi olmayı başardı.

HarmonyOS 3 ise akıllı telefon ve tabletlerden çok daha fazlasını hedefliyor. Çünkü Huawei yeni Watch GT akıllı saatlerinden gözlüklere ve arabalara kadar birçok alanda yayılmayı hedefliyor. Bu sayede mevcutta 300 milyon olan kullanıcı sayısını 1 milyara çıkarmayı hedefliyor.

Huawei, tanıtım etkinliğinden bu yana yeni sürümü birçok amiral gemisi modele gönderdi. Son olarak üretici, güncellemeyi alacak üçüncü parti aygıtları da duyurdu. Listeye baktığımızda MatePad ve nova modellerinin ön plana çıktığını görüyoruz.

  • Huawei MatePad Pro 10.8-inch
  • Huawei MatePad Pro 5G 10.8-inch
  • Huawei MatePad 10.8-inch
  • Huawei nova 8
  • Huawei nova 8 Pro 4G
  • Huawei nova 8 Pro 5G
  • Huawei nova 9 SE

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Huawei, yaptırımların neden olduğu tahribatın yaralarını HarmonyOS ile sarabilir mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom