Telefon

Herkesin bilmesi gereken WhatsApp saklılık özellikleri

Dünyanın en tanınan iletileşme uygulaması olan WhatsApp; öyküler, topluluklar, avatarlar, Business, küme aramaları üzere özellikleriyle dikkat çekiyor. Lakin uygulamanın kullanıcılarına hayli ayrıntılı saklılık özellikleri sunduğunu da göz arkası etmemek gerekiyor.

En düzgün WhatsApp kapalılık özellikleri

WhatsApp, hesabınızın kapalılığını artırmak için iki adımlı doğrulama, yedeklemeler için uçtan uca şifreleme, son görülme ve çevrim içi durumunuzu kapatma üzere çeşitli özelliklere sahip. Zımnilik için birinci olarak iki adımlı doğrulamayı etkinleştirmenizi öneriyoruz. Bunun için sağ üst köşedeki üç noktaya dokunun, Hesap’ı seçin ve iki adımlı doğrulamayı seçin.

Bir öbür güvenlik tedbiri ise yedeklemeler için uçtan uca şifrelemeyi açmak olacak. Birinci olarak WhatsApp ayarlarına gidin, sohbetleri seçin, sohbet yedeklemesini açın, uçtan uca şifreli yedeklemeyi aktifleştirin. Artık yedeklemeleriniz şifrelemeli biçimde depolanacak.

Son görülme ve çevrim içi durumunuzu gizleyerek güvenliğinizi artırabilirsiniz. Bunun için WhatsApp ayarlarına gidin, kapalılığı açın, “Kişisel bilgilerimi kimler görebilir” menüsü altında son görülme ve çevrim içi öğesini seçin. Burada son görülmenizi gizlemek istediğiniz şahısları belirleyebilir yahut herkese kapatabilirsiniz.

WhatsApp, kullanıcıların uygulamayı parmak izi yahut Face ID üzere biyometri ile muhafazalarına da imkan tanıyor. Bu özelliği aktifleştirmek için Gizlilik’e giderek parmak iziyle kilidi açmayı aktifleştirin. Uygulamanın ne kadar müddette kilitleneceğini de seçebilirsiniz.

Hesabınız için uygulayacağınız bu özellikler, WhatsApp gizliliğinizi en üst noktaya çıkaracaktır. Bu bahiste WhatsApp gibisi uygulamaları kullanmamanızı ve Windows ve macOS için resmi uygulamaları tercih etmenizi öneriyoruz.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al