Telefon

Hesapları kapanan ünlü rapçi, toplumsal medya platformu satın alıyor!

Yakın vakitte tüm toplumsal medya hesapları kapanan Kanye West ‘in Parler ‘i satın almak için muahedeye oturduğu ortaya çıktı. Çoklukla eski ABD Lideri Donald Trump’ın destekçileri ve komplo teorisyenleri tarafından kullanılan toplumsal medya platformu, son vakitlerde popülerlik kazanmaya başlamıştı.

Ek olarak geçen yıl ABD’de Trump destekçileri tarafından gerçekleşen olaylarda yer alan vatandaşlar, Parler aracılığıyla organize olmuştu. Kanye West’in toplumsal ağı satın almak için mutabakat yapmaya başladığını duyuran şirket, fikir özgürlüğü ile ilgili açıklamalar yaptı. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Kanye West, Parler kullanıcıları için muhafazakar görüşleri müdafaa kelamı verdi!

Yaptığı açıklamalar nedeniyle toplumsal medya hesapları kapanan ünlü rapçi, insanların kendini özgürce söz etmesinin hakları olduğunu belirtti. Parler CEO’su George Farmer ise bir daha kimsenin toplumsal medya hesaplarının kapatılmasından korkmaması gerektiğini lisana getirdi.

Geçtiğimiz sene ABD’de Trump destekçileri tarafından gerçekleşen olaylarda yer alan insanların Parler’de organize olması büyük reaksiyon toplamıştı. Toplumsal ağ bu yüzden App Store ve Google Play üzerinden bir müddetliğine kaldırıldı.

2018 yılında kurulan toplumsal medya platformunun şu anda başta Trump destekçileri olmak üzere 15 milyon kullanıcıya sahip olduğu biliniyor. Geçtiğimiz sene Ye ismini alan Kanye West ve Parler satın alma mutabakatına varınca 2022 yılının dördüncü çeyreğini birlikte kapatacaklar.

Eski ABD Lideri Donald Trump’ın Medya ve Teknoloji takımı Truth Social’i kurmadan evvel Parler satın alma için görüşmelere başlamıştı. Ancak ABD’de yaşanan olaylar nedeniyle muahede sağlanamadı. Bu nedenle Trump grubu Truth Social isimli platformu kurdu.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Kanye West’in niyetlerini Parler’de açıklaması yeniden sorun yaratacak mı? Niyetlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi