Telefon

YouTube, Premium kullanıcılarına test ettiği özelliğini herkes için açıyor!

YouTube, 2018 yılında Premium sistemini duyurarak fiyatlı abonelik getirdiğini açıklamıştı. Farklı fiyat seçenekleri olan aboneliklerin klasik YouTube’a nazaran birçok ayrıcalığı bulunuyor. Platform, gerek reklamlarla gerekse getirdiği yeniliklerle kullanıcılarını Premium’a yönlendirmeye çalışıyor. YouTube ‘un son anda vazgeçtiği 4K özelliğindeki değişiklik de bunlardan biri oldu.

YouTube, yalnızca Premium kullanıcılarının kullanacağı 4K görüntü izleme dayanağını test etmeye başlamıştı. Lakin 4K görüntü dayanağı, aslında uzun müddettir platformda yer alan bir özellik. Platform, bugün Twitter hesabından yaptığı paylaşımda 4K görüntü izleme seçeneği için kesin karara vardıklarını açıkladı. Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

YouTube, 4K görüntü izleme dayanağından herkesin yararlanacağını açıkladı!

Bazı toplumsal medya kullanıcıları, hesaplarından yaptığı paylaşımlarda YouTube 4K özelliğinin yanından “Premium” yazısının yer aldığını fark etti. Birinci olarak klasik YouTube’dan Premium’a geçtiği düşünülen 4K özelliğin aslında neden o denli göründüğü bugün ortaya çıktı.

Video akış devinin resmi hesaplarından olan TeamYouTube kullanıcı isimli Twitter hesabı, bunun bir test olduğunu açıkladı. Ek olarak da tüm YouTube kullanıcılarının Premium abonelik olmadan 4K kalitesinde görüntü izlemesi gerektiğini belirtti. Son olarak da hususla ilgili sorusu ve geri dönüşü olan kullanıcılara buradayız iletisi verdi.

Premium abone kazanmak için testi başlatan YouTube’un buna neden son verdiği bilinmiyor. Lakin birtakım toplumsal medya kullanıcıları, hesaplarından evvelce fiyatsız olarak kullanılan bir işlev için sonradan para ödemeyeceklerini paylaştı. YouTube’un da bu nedenle testi sonlandırmış olması iddia ediliyor.

Video akış devi, geçtiğimiz günlerde yalnızca makul kullanıcılarının kullandığı hesap ismi oluşturma özelliğini herkes için açacağını açıklamıştı.

Siz okuyucularımız bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce bu özellik YouTube Premium’da mı olmalı yoksa bu özellikten herkes yararlanmalı mı? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi