Teknoloji

Hibrit arabalar akaryakıtlı arabaların yerini alıyor!

Hibrit arabalar, araç çeşitleri ortasında en sağlamı olurken, SUV kardeşleri üçüncü sırada yer aldı. Ankette Ford Maverick kamyonet, Lexus NX lüks SUV ve Toyota Corolla sedan da dahil olmak üzere muhakkak modeller öne çıktı ve tümü, büyük yakıt tasarruflarının yanı sıra ortalamanın üzerinde güvenilirliğe sahip olarak nitelendirildi.

Bu güvenilirlik tüm öbür elektrikli otomobilleri kapsamıyor. Yayın, eklenti hibritlerin o kadar da emniyetli olmadığını buldu. Toyota’nın Prius Prime’ı ve RAV4 Prime, klâsik hibrit versiyonlarından daha az emniyetli ve Chrysler Pacifica hibrit, anketteki en güvenilmez araçlardan biri. EV’ler de çaba etmeye devam ediyor. Kia EV6’nın “olağanüstü” güvenilirliği üzere birtakım istisnalar olsa da, kategori hala aksaklıklarla boğuşuyor. Kâfi anket verisine sahip 11 modelden sırf dördü ortalama yahut daha âlâ güvenilirliğe sahip olarak görüldü.

Hibrit arabalar akaryakıtlı arabaların yerini alıyor!

Basit bir hibrit de her vakit en yeterli seçim değil. Tüketici Raporları, BMW, Mercedes, Ram ve oburlarının, yakıt tasarrufu açısından fazla bir şey sunmayan ve sırf daha çok güç eklemeye odaklanan “yumuşak” hibritler sunduğu konusunda uyarıyor. Bu araçlar hibrit güvenilirlik sıralamasına dahil edilmedi.

Hibritlerin daha fazla emniyetli olması bir sürpriz değil. Bu araçlar uygunlaştırılmış yakıt tasarrufları sağlamakla birlikte nihayetinde esaslı içten yanmalı motor teknolojisini kullanan tanıdık model serilerine dayalılar. EV’ler ise daha çok genç elektrikli motor sistemlerine dayalı orijinal modeller sunuyor ve yılların birikimine sahip bir güzelleştirmeye sahip değiller.

Otomobil üreticileri, motorlarında kullandıkları teknoloji ne olursa olsun, Tüketici Raporlarında sıralama almak istiyorlarsa güvenlik teknolojilerini geliştirmek zorunda kalacaklar. Örneğin ABD’de Kasım ayından itibaren, yayaya hassas otomatik acil frenlemeyi standart bir özellik olarak sunmayan modeller cezaya tabi tutulmaya başlandı. Bu, teorik olarak otomobil üreticilerini güvenlik paketlerini güçlendirmeye ve potansiyel olarak hayat kurtarmaya itecektir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking