Teknoloji

Honda ve LG’den 3,5 milyar dolarlık elektrikli araç yatırımı!

Tesla, 2022 yılında paylarında meydana gelen yüzde 65’ten fazla düşüşe karşın dünyanın en pahalı araba üreticisi olmaya devam ediyor. Elektrikli araçlara olan ilginin her geçen gün arttığı günümüzde içten yanmalı modelleri ile tanıdığımız üreticiler elektrikli araç yatırımlarını hızlandırdı.

Mühendislik çalışmalarına sürat kesmeden devam eden Honda, önümüzdeki 7 yıl içerisinde yıllık 2 milyon adetten fazla üretim hacmine sahip 30 farklı KONUT modelini dünya çapında piyasaya sürmeyi planlıyor.

Bu kapsamda birçok değerli iş birliğine imza atan Honda, yeni elektrikli araç serisinin pil üretimi için de LG Energy Solution ile kurduğu ortak teşebbüsü resmi olarak duyurdu.

Honda ve LG Energy Solution’dan yeni üretim tesisi

Honda ve LG Energy Solution ortak teşebbüsü kapsamında yeni bir pil fabrikasının inşasına bu yıl itibariyle başlanacağı paylaşıldı. Honda ve LG Energy Solution, yeni üretim tesisini kurmak için 3,5 milyar dolar yatırım yapacağını ve 2 bin 200 bireye istihdam sağlayacağını da açıkladı. 

Lityum iyon pil hücrelerinin seri üretimine 2025 yılında başlamayı hedefleyen Honda ve LG Energy Solution ortak teşebbüsü, yıllık yaklaşık 40GWh üretim kapasitesine sahip olacak.

Yeni ortak teşebbüs tarafından üretilen tüm piller, Kuzey Amerika’da satılan pilli elektrikli araçlara güç sağlamak için Kuzey Amerika’daki Honda fabrikalarına tedarik edilecek. ABD Ohio’da yer alacak yeni tesisin toplam yatırımı ise 4,4 milyar dolara ulaşacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking