Teknoloji

HP’den Yeni 3D Baskı Tahlili: Metal Jet S100

HP, 2022 Memleketler arası Üretim Teknolojisi Fuarı’nda (IMTS) Metal Jet S100 3D Baskı tahlilini duyurdu. Yenilikçi dizaynları ve eserleri hızlandıran ve kaliteli kesimlerin büyük ölçülerde dijital olarak basılmasını sağlayan HP Metal Jet S100, bölümleri dönüştürüyor ve 3D metallerin seri üretime ölçeklendirilmesine yardımcı oluyor.

Dördüncü sanayi ihtilalinin birinci evrelerindeyiz. 3D baskının süratle büyümesi sayesinde dizaynlar hızlanırken süreç geliştirmeleri güzelleşti. HP, bir adım atarak işletmelerin bu süreçte yeteneklerini geliştirmelerine dayanak oluyor. İmalat kesimi son on yılda büyük bir evrim geçirdi ve şu anda yaklaşık 12 trilyon dolar bedelinde olduğu iddia ediliyor. Dördüncü sanayi ihtilalinin birinci evrelerindeyiz. 3D baskının süratle büyümesi sayesinde dizaynlar hızlanırken süreç geliştirmeleri düzgünleşti. Artık ise HP, bölümde bir birinci olarak gerçek ölçek ekonomilerini hayata geçirme kabiliyetine öncülük ediyor.

HP Metal Jet S100 hem yazılım hem de donanım alanında müşteri ve dizayna yönelik uçtan uca tedarik zinciri tahlillerine odaklanarak global metal üretim kesiminin dijital manada yine keşfedilmesinin kapılarını açıyor.

Metal Jet S100, endüstriyel üretim kabiliyetleri, entegre iş akışı, abonelik ve hizmet tahlilleri sunarak müşteriler için teknik ve ticari avantajlar sağlıyor. İş dönüşümü amaçlarına ulaşmalarına yardımcı oluyor. Modüler eser, yapı ünitelerinin dört farklı istasyon ortasında hareket etmesini sağlayarak kullanıcıların seri metal üretimi için daima olarak büyük ölçekte üretim yapmasına imkan tanıyor.

HP Metal Jet teknolojisinin en değerli avantajları şöyle sıralanıyor:

  • İnovatif Yeni Dizaynlar: Metal kesimleri hafifletmek yahut birleştirmek için yeni geometriler, yoğunluk denetimi ve dizaynlar 3D baskı ile mümkün olanın hudutlarını zorluyor.
  • Daha Güzel Müşteri İktisadı: Modülleri oluşturmak için gereken süreç adımları kısalırken, el personelliği yahut karmaşıklıktan kaynaklanan maliyetler azalıyor ve tedarik zinciri boyunca verimlilik sağlanıyor.
  • Üretkenlikte Artış: Bağlayıcı püskürtme, üretkenliği on kat artırabiliyor ve noktasal sürece kıyasla katman katman işlemeye imkan tanıyor. İzotropik özellikler ayrıyeten süreç sonrası ve dayanak kaldırma gerektirmiyor ve metal tozlarının kullanımı da lazer tabanlı 3D baskı tozundan daha uygun maliyetlidir.
  • Parça Kalitesini Artıran Daha Yüksek Çözünürlük: HP baskı başları, geometriyi yine tanımlayarak ve yüksek çözünürlük ve sistem sağlamlığı sunarak onlarca yıllık endüstriyel termal inkjet teknolojisi gelişmelerinden yararlanıyor ve toplu 3D metal modülleri ticari üretim için uygun bir seçenek haline getiriyor.

Yeni üretim uygulamaları, Metal Jet’in üretkenliğe katkısı, kesim maliyetinin düşük olması ve fevkalâde kalite üzere avantajlarını vurguluyor.

HP şimdiden GKN, Parmatech, Cobra Golf, Legor Group ve Volkswagen üzere önde gelen iş ortakları ve müşterilerle güçlü bir ivme yakaladı. HP ayrıyeten hidrolik sistemler ve valflere odaklanan yenilikçi bir endüstriyel şirket olan Domin Digital Motion, gelişmiş rotasyonel motorlar geliştiren bir startup olan Lumenium ve Schneider Electric üzere dünya çapında yeni iş ortakları ve müşterilerle seri metal üretim fırsatları üzerinde işbirliği yapıyor.

Schneider Electric Kuzey Amerika Güç Eserleri ve Sistemleri Kıdemli Lider Yardımcısı Michael Lotfy, “HP ile yaptığımız bu işbirliği sonucunda ortaya çıkan yeni imkanlar bizi heyecanlandırıyor. Daima olarak daha sürdürülebilir, çevik inovasyonların geliştirilmesini sağlayacak tahlillerin peşindeyiz.  Gruplarımız HP Metal Jet’ten yararlanarak dijital üretim ve 3D baskının yararlarını gösteren kanıtlanmış bir kullanım örneği sundu. Sürdürülebilirlik ve Elektrik 4.0 ile ilgili tahliller arayan müşterilerimizin büyüyen taleplerini karşılayan daha birçok uygulamayı ortaya çıkarmayı dört gözle bekliyoruz” diyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!