Teknoloji

HTC, yeni VR gözlüğüne ait birinci ipuçlarını verdi

Teknoloji dünyası kimsenin gözünün yaşına bakmıyor. İstediğiniz kadar büyük, istediğiniz kadar tanınan olun, şayet teknolojik gelişmelere hem donanım hem de tasarım olarak ayak uyduramazsanız, ya tarihin tozlu sayfalarına karışıyorsunuz ya da sizleri kimsenin hatırlamayacağı kadar gözden uzak kalıyorsunuz. İşte HTC’nin yaşadığı da buna misal bir durum.

Başlarda akıllı telefon bölümünün en değerli isimlerinden biri pozisyonunda olan, hatta ismi Apple ve Samsung ile birlikte anılan Tayvanlı teknoloji devi HTC, daha sonra üst üste başarısızlık yaşadığı amiral gemileri yüzünden akıllı telefon dünyasından uzaklaşmıştı. Her ne kadar hudutlu bir bölgede giriş ve orta düzey akıllı telefonlarla varlığını sürdürmeye devam etse de, amiral gemisi olmayan bir HTC kimsenin dikkatini çekmedi.

İşte bu durumdan kurtulmak için bir taraftan tekrar amiral gemisi düzeyinde akıllı telefon üretimine başlayan Tayvanlı şirket, başka taraftan ise sanal gerçeklik gözlükleri üzerine çalışmaya devam ediyor. Geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü Vive Flow VR modeliyle son derece olumlu geri bildirimler alan HTC, bu yıl daha evvel yapılmamışı yapmak ve farklı bir dizaynla karşımıza çıkmak istiyor.

HTC, yeni VR gözlüğüne ait birinci ipuçlarını verdi

Sabah saatlerinde şirketin resmi Twitter adresi üzerinden yapılan paylaşımda yer verilen “Ya küçülün ya da konutunuza gidin” sözü, şirketin boyut olarak daha ufak yapıda bir sanal gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığını gösteriyor. Aslında şirket de, “Büyük şeyler için çalışıyoruz, yani aslında küçük demeliydik.” biçimindeki bir öbür paylaşımı ile bu durumu açıkça ortaya koymuş oldu.

HTC’nin üzerinde çalıştığı yeni sanal gerçeklik gözlüğü hakkında şimdilik öbür bir bilgi bulunmuyor. Lakin Tayvanlı şirketin hem küçük hem de güçlü bir sanal gerçeklik gözlüğü üretmek istemesi bile başlı başına heyecan verici değil mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!