Teknoloji

HTC’nin karma gerçeklik gözlüğü resmen tanıtıldı! Özellikleri ve fiyatı

Sanal ve artırılmış gerçeklik teknolojisi her geçen gün hayatımızda daha fazla yer almaya başlıyor. Bu teknolojiler ile birlikte karma gerçeklik gözlükleri de birer birer kendisini göstermeye başladı. HTC, Meta Quest Pro’ya rakip olacak yeni XR Seçkine karma gerçeklik gözlüğünü CES 2023 etkinliğinde tanıttı.

HTC Vive XR Seçkine resmi olarak yüzünü gösterdi

HTC Vive, sanal ve artırılmış gerçeklik tecrübesini bir ortaya getiren XR Seçkine VR gözlüğünü sonunda gün yüzüne çıkardı. Sanal ve artırılmış gerçeklik ortasındaki geçiş için tam renkli RGB kameraya mesken sahipliği yapan karma gerçeklik gözlüğü, bu sayede kullanıcılarının sanal ve gerçek dünya ortamları ortasında etkileşim yapmasını daha kolay bir hâle getiriyor.

HTC’nin çok taraflı aygıtı bağımsız olarak kullanılabildiği üzere tıpkı vakitte Viveport ve Steam üzerinden oynanan oyunlar için bir bilgisayarla bağlı olarak da kullanılabiliyor. Karma gerçeklik gözlüğü tıpkı vakitte el denetim aletleriyle de uyumlu olarak çalışıyor.

110 derecelik bir görüş açısı sunan yeni karma gözlük, 4K çözünürlük ve 90 Hz ekran tazeleme suratına sahip. Batarya dahil 625 gram tartısında olan XR Seçkine, iki saate kadar kullanım müddeti sunuyor. Karma gerçeklik gözlüğünün bataryaları çıkarılarak standart gözlük olarak kullanılabileceği de belirtiliyor.

Yeni HTC Vive XR Elite’nin tanıtımı ile birlikte 100 yeni sanal ve karma gerçeklik içeriği de tanıtıldı. Yeni içeriklere oyuncuların oyunlara eriştiği ve arkadaşlarıyla etkileşim kurduğu HTC tarafından ortaya konan bir toplumsal alan olan Viverse üzerinden ulaşılabilecek.

HTV Vive XR Seçkine, sanal gözlük haricinde iki denetim aygıtı ve batarya kutusu ile birlikte geliyor. Yeni karma gerçeklik gözlüğünün fiyatı ise 1.099 dolar olarak açıklandı. Meta Quest Pro ise 1.499 dolarlık bir fiyat etiketine sahip.

HTC Vive XR Seçkine hem özellikleri hem de fiyatı ile karma gerçeklik teknolojisinde argümanlı olacak üzere görünüyor. Pekala siz karma gerçeklik teknolojisi hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking