Telefon

Orta segment akıllı telefonların hükümdarı aşikâr oldu

Her ne kadar AnTuTu eski günlerdeki popülaritesinden uzak olsa da ünlü platform aylık dönemler halinde paylaştığı enler listeleriyle isminden bahsettirmeye devam ediyor. Ünlü performans platformunun paylaştığı son listede ise, Android dünyasının en süratli orta segment akıllı telefonu hangisi sorusuna karşılık arandı.

Listenin en başında yer alan isme baktığımız vakit, burada bizleri iQOO Z6’nın karşıladığını görüyoruz. Teste Snapdragon 778G+ yonga seti ve 12GB / 256GB donanımlarıyla katılan akıllı telefon, 600 bin ruhsal hududunu aşan tek telefon oldu ve testi 600.109 puanla birinci sırada tamamladı. İkinci sırada 583.635 puan alan Honor 80’i görüyoruz ki bu telefon ise yonga seti tercihini Snapdragon 782G’den yana kullanmıştı.

Orta segment akıllı telefonların hükümdarı muhakkak oldu

Üçüncü sırada bulunan Xiaomi Civi 2, 573.231 puan alırken, bu telefonun Snapdragon 7 Gen 1 yonga setinden güç aldığını ve 8GB / 256GB üniteleriyle karşımıza çıktığını hatırlatalım. Liste bu formda uzayıp gidiyor lakin birinci 10 içerisinde bulunan akıllı telefonlara baktığımız vakit, bir oldukça değişik bir ayrıntı gözden kaçmıyor.

AnTuTu tarafından paylaşılan en süratli Android işletim sistemli orta segment akıllı telefonlar listesindeki aygıtların tamamı gücünü Snapdragon modellerinden alıyor. Bir öbür söz ile bu listede Qualcomm’un en büyük rakibi MediaTek’ten hiçbir isim yer almıyor. Tabi bu da rekabette kimin önde olduğunu tartışmasız bir biçimde ortaya koymuş oluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking