Teknoloji

HUAWEI Teknolojileri Kalp Sıhhati Takibine Yardımcı Oluyor

Hızlı tempolu bir toplumda, sağlıklı ve sistemli bir rutini sürdürmek kolay bir iş değil ve ağır bir hayatta kalbinize nasıl güzel bakacağınız birçok insan için gerçek bir meseledir. En temel testler bile ekseriyetle zahmetlidir. Gerilim ölçümü, SpO2 okuması ve daima nabız takibi okuması yapmak tekrar de bir hekim muayenehanesine yahut en azından mahallî bir hastaneye gitmeyi gerektirir.

Kalp sıhhati, gençlerden yaşlılara kadar toplumun her kesitinden daha fazla ilgiyi hak ediyor. HUAWEI, tüketicilere yarar sağlamak ve onların sıhhatlerini muhafazalarına yardımcı olmak için teknolojiyi kullanmaya inanıyor. Kullanıcıların kalp ve deveran sıhhatlerini takip etmede en temel ölçümler ortasında olan nabız, gerilim, tansiyon ve kandaki oksijen oranı (SpO2) üzere kıymetlerin daima olarak takibi çok değerlidir. Kullanıcılar, sıhhat denetimlerini ne vakit yapmaları gerektiğini bilmek için bu özelliklere sahip HUAWEI WATCH GT 3 Pro ve HUAWEI WATCH D’den yararlanabilir.

2018’de HUAWEI, atriyal fibrilasyonda taşınabilir sıhhat tahlillerini araştırdıkları HUAWEI Kalp Çalışmasını yürütmek için 301 Hastanesi ile iştirak kurdu. Kullanımları, HUAWEI giyilebilir aygıtlarla birleştirilmiş nezaret ve tarama senaryolarında doğrulandı.


HUAWEI WATCH D

Bu yılın başlarında yayınlanan sonuçlar, giyilebilir teknolojilerin kalp hastalıklarının erken tedavisinde oynayabileceği değerli rolü gösteriyor. HUAWEI giyilebilir aygıtlarıyla birlikte taşınabilir sıhhat tahlilleri, atriyal fibrilasyonu taramak ve izlemek için giderek daha fazla kullanılıyor.

Uzun müddetli hipertansiyon, olağandışı kan basıncı dalgalanmaları ve 60 mmHg’den yüksek nabız basıncı, atriyal fibrilasyon riskini artıracaktır. HUAWEI WATCH GT 3 Pro ve HUAWEI WATCH D üzere aygıtların yüksek riskli hastalar için faydalı bir tarama tahlili olduğu ve gerçek vakitli kalp atış suratı izleme (PPG) özelliğine sahip aygıtların kalp sıhhatini izlemek için yarar sağladığı bulundu.

HUAWEI giyilebilir aygıtlardan elde edilen bilgiler, hastaların hipertansiyon ve aritminin neden olduğu obstrüktif uyku apnesi riskini gidermelerine ve güzel idman alışkanlıkları geliştirmelerine yardımcı olabilir.

HUAWEI WATCH GT 3 Pro, kullanıcılara yeni arayüz tasarımı, üst seviye materyaller, ultra net geniş ekran ve farklı renk ve tarzlarda saat yüzleri ile modaya uygun ve rafine seçenekler sunuyor.


HUAWEI WATCH GT 3 Pro

HUAWEI WATCH GT 3 Pro bedeninizdeki değişiklikleri takip etmeye yardımcı olan kalp atış suratı izleme, kan oksijen düzeyleri, uyku kalitesi, teneffüs sıhhati üzere çok istikametli sıhhat idaresi sunuyor. Telefonunuzdaki HUAWEI Sıhhat Uygulaması ile, sizin ve ailenizin sıhhatini gözlemleyebilir, gerçek vakitli antrenman ve sıhhat izleme bilgilerini senkronize edebilirsiniz.

HUAWEI, kan basıncı (tansiyon) izleme ve EKG tahlilini destekleyen birinci akıllı saati HUAWEI WATCH D’yi piyasaya sürdü. Kan basıncını rastgele bir yerde tek seferde yanlışsız bir formda ölçmek için küçük pompa tarafından şişirme sırasında algılanan nabız dalgasını tahlil eden saat, kan basıncı trend bilgilerini elde etmek için daima ve invazif olmayan kan basıncı izlemeyi de destekliyor.

Kompakt ve taşınabilir HUAWEI WATCH D, klâsik bir tansiyon aygıtıyla tıpkı ölçüm kapasitesine sahipken, klâsik bir aygıttan yaklaşık 25 kat daha küçük ve 6 kat daha hafif.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi