Teknoloji

Hükümetten milyonları sevindiren açıklama: Tüm borçlar silindi

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu tahsil kredisi yapılandırma sürecinden yararlanacak öğrencilerin sorgulamalarının an prestijiyle e-devlette başladığını duyurdu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Kasapoğlu’nun açıklamalarından satır başları;

Türkiye tıpkı altyapısında olduğu üzere burs ve kredi imkanlarıyla da dünyanın en geniş altyapısını sunan ülke. Cumhurbaşkanımız yaz başında muştuyu paylaşmıştı. Tahsil kredilerindeki geri ödemedeki ilave fiyatın kaldırılacağı muştusunu vermişti. Meclis açılır açılmaz 1961’de yapılan bu kanun büsbütün değiştirildi. Tahsil kredisi borcu neyse geri ödeme de o denli olacak. Gençler aldıklarının üzerine ek fark ödemeyecek. Bu düzenlemeden kredi almaya başlayacak, kredi alan, kredileri geri ödeme periyoduna geçen herkes faydalanacak. Böylelikle toplamda 27 milyar 15 milyon liralık bir meblağ gençlerimizin omuzundan alınmış oluyor. Borcu vergi dairesine bildirilen borçlular için de HMB ile bağlantı içindeyiz. Ödenmeyen taksitlerden endeks meblağları tahsil edilmeyecek.

An prestijiyle da e devlet üzerinden endeks meblağlarına erişimi de başlattığımızı müjdelemek istiyorum. Endeks kaldırılmış borç meblağlarını gençlerimiz ödeyebilirler.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al