YouTube

TikTok için yolun sonu gelebilir! Bu sefer iş ciddi!

Soruşturmalar AB vatandaşlarının datalarının Çin’e aktarılması ve reşit olmayanları amaç alan reklamlarla ilgili. Müfettişler, TikTok’un Genel Data Muhafaza Yönetmeliği (GDPR) ihtiyaçlarını karşıladığından emin olmak istiyor.

Ursula von der Leyden, ABD Federal İrtibat Komiseri Brendan Carr tarafından paylaşılan bir mektupta, “Uluslararası bilgi transferleri da dahil olmak üzere TikTok’un data uygulamaları, devam eden birkaç davanın hususudur. Bu, İrlanda Bilgi Muhafaza Kurulu tarafından TikTok’un Çin’e bilgi transferi ve reşit olmayan şahısların bilgilerinin işlenmesi dahil olmak üzere çeşitli GDPR gerekliliklerine uygunluğu hakkında yürütülen bir soruşturma ve Hollanda mahkemeleri nezdindeki davalar, bilhassa Çin’e yapılan data transferlerini ve reşit olmayanları amaç alan maksatlı reklamcılıkla ilgili uygulamaları husus alıyor.” dedi.

Uygulamanın bilgi sürece biçimi aslında esasen bir müddettir AB’nin gündemindeydi. Bu yılın başlarında TikTok, uygulamayı AB tüketici kurallarını ihlal etmekle suçlayan bir şikayetin akabinde reklamlar ve markalı içerikle ilgili makul siyasetleri uygulamayı kabul etti.

TikTok için yolun sonu gelebilir! Bu sefer iş ciddi!

Elbette TikTok, zımnilik ve güvenlik uygulamaları nedeniyle Atlantik’in başka tarafında da güç durumda. Geçen ay TikTok, ana şirketi ByteDance için Çin merkezli personellerin uygulama aracılığıyla birtakım ABD vatandaşlarının pozisyonlarını takip etmeyi planladıklarına dair haberleri yalanlamıştı.

TikTok, Çin’in uygulamayı Amerikan vatandaşlarına karşı potansiyel olarak kullanmasından tasa duyan yetkilileri yatıştırmak emeliyle ABD kullanıcıları hakkında tuttuğu dataları ülkedeki Oracle data merkezlerine taşıyor. Ağustos ayında, Oracle’ın Çin müdahalesine maruz kalmadığından emin olmak için TikTok’un içerik denetleme sistemlerini ve algoritmalarını gözden geçirdiği ortaya çıktı.

FCC’nin kıdemli Cumhuriyetçi komiseri Carr, bu ay TikTok’un ABD’de yasaklanması gerektiğini söyledi. Carr daha evvel de Apple ve Google’ı TikTok’u uygulama mağazalarından kaldırmaya çağırmıştı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking