YouTube

20 milyon Türk kullanıcısının WhatsApp numaraları çalındı

2 milyar kişilik bir kullanıcı tabanı ile WhatsApp, en büyük iletileşme platformu. Bu bilginin ışığında, sızdırılan veritabanının tüm WhatsApp kullanıcılarının dörtte birinin telefon numaralarını içerdiği anlaşılıyor.

20 milyon Türk kullanıcı da var

487 milyon kişinin 32 milyonu ABD’den, 45 milyonu Mısır’dan, 5 milyonu İtalya’dan, 29 milyonu Suudi Arabistan’dan, 20 milyonu Fransa’dan, 20 milyonu Türkiye’den, 10 milyonu Rusya’dan ve 11 milyondan fazlası Birleşik Krallık’tan geliyor. Yani 20 milyon Türk kullanıcının telefon numaraları da şu anda internet üzerinde satılıyor.

Cybernews’e nazaran satıcı, veritabanını nasıl elde ettiğini söylemiyor ve dataları toplamak için “kendi stratejilerini kullandığını” öne sürüyor.

Telefon numaranızın o veritabanında olup olmadığını öğrenmenin bir yolu yok. Mark Zuckerberg, WhatsApp’ın hala harika inançlı olduğunu söylese de, görünüşe nazaran bu sav pek yanlışsız değil. Bu yüzden WhatsApp ayarlarında “Son görülme ve çevrimiçi”, “Profil fotoğrafı” ve “Hakkında”yı “Yalnızca kişiler” olarak değiştirmenizde fayda var.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al