Teknoloji

Hydra Overclock Yazılımı İçin Yeni Özellik: Radeon Monster Profile

Clock Tuner for Ryzen yazılımının geliştiricisi, Hydra isimli yardımcı yazılımı için yeni bir güncelleme üzerinde çalışıyor. AMD donanımlar için başarılı uygulamalar geliştiren Yuri “1usmus” Bubliy, Radeon 6000 ekran kartlarına özel olarak voltaj/frekans optimizasyon aracı geliştirdi.

Voltaj/frekans eğrisini optimize eden bu aracın çalışma voltajını %6’ya kadar azaltarak RDNA 2 GPU’daki azamî potansiyeli ortaya çıkardığı söyleniyor. Radeon RX 6800 XT örneğinde RMP (Radeon Monster Profile) ile frekans 300 MHz üst çekilmiş. Bu da kartın 3DMark Time Spy testinde hem RX 6900 XT hem de RTX 3090 Ti’den daha uygun performans göstermesini sağlıyor:

Hydra içindeki profiller hala geliştirme evresinde ve farklı GPU’larda farklı sonuçlar gösterebiliyor. RMP’nin çalışması için bilhassa kıymetli olan verimli soğutma tahlilleri. Bu nedenle, güçlü soğutma dizaynına sahip ekran kartları RMP kullanırken daha yeterli sonuçlar verecektir. Fakat yüksek performans kıymetine daha yüksek güç tüketimini göze almanız gerekebilir. Örneğin ‘RMP 305’ olarak isimlendirilen profil, Radeon RX 6900 XT’den daha yüksek güç tüketimine yol açıyor.

Hydra için RMP güncellemesi bu sonbaharda yayınlanacak. Geliştirici ayrıyeten yakında çıkacak olan RDNA 3 mimarili RX 7000 ekran kartları için bir RMP güncellemesi yayınlayabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/