Teknoloji

Hyundai yengeç yürüyüşünü elektrikli arabalara getiriyor

Hyundai’nin paylaştığı görüntüden da görebileceğiniz üzere, modül, Hummer EV’nin “CrabWalk” fonksiyonuna çok misal halde, bir otomobilin tekerleklerinin klasik süspansiyon sistemine sahip bir araçta yapamayacakları formlarda dönmesini sağlıyor.

Bu tekerler öteki araçlarda yapamadığınız hareketleri yapmanıza imkan sağlar. Örneğin paralel park etme, tekerlekleri 90 derece döndürmek ve arabayı yatay olarak sürmek kadar kolaylaşır. Daha az pratik lakin bir o kadar da havalı olan e-Corner, otomobillerin çapraz olarak hareket etmesini ve yerinde dönmesini de sağlıyor. Bir pivot dönüşü çıkarmak bile mümkün.

Hyundai yengeç yürüyüşünü elektrikli arabalara getiriyor

Ancak bu yeniliğin çabucak piyasaya sürülmesini beklemeyin. e-Corner modüllerinin seri üretim araçlarda kullanılmaya başlanması muhtemelen birkaç yıl daha alacak. 2021’de Hyundai Mobis, teknolojiyi 2025’te kullanıma sunmaya başlamayı planladıklarını söylemişti.

Bununla birlikte, departman yalnızca Hyundai için değil, başka şirketler için de birtakım kesimleri ürettiğinden, ileriki bir vakitte öbür araba üreticilerinin de bu teknolojiyi otomobillerine dahil ettiğini görmek şaşırtan olmaz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking