Teknoloji

Hyundai’dan riskli karar! Artık yalnızca elektrikli araba satacak!

Güney Koreli otomotiv devi Hyundai, dünyanın en değerli araç üreticilerinden biri pozisyonunda. Ülkemizde de epeyce kıymetli bir pazar hissesine sahip olan Güney Koreli şirket için Norveç farklı bir manaya geliyor. Bugüne kadar ekseriyetle değerli stratejik kararlarını birinci uyguladığı ülkelerden biri olan Norveç’i ziyadesiyle önemseyen Hyundai, elektrikli araba serüvenine ait en değerli adımı da yeniden birinci kere Norveç’te attı.

Şirketten yapılan açıklamaya nazaran Hyundai artık Norveç’te sadece %100 elektrik ile çalışan araç satışı gerçekleştirecek. Bunun manası bundan sonra Güney Koreli otomotiv devi bu ülke hudutları içerisinde içten yanmalı motora sahip hiçbir aracını satmayacak.

Hyundai’dan riskli karar! Artık yalnızca elektrikli araba satacak!

Tabi burada akıllara sanki kelam konusu karar hibrit otomobilleri de kapsıyor mu sorusu geliyor. Karşılık ise hayli net evet kapsıyor yani Hyundai bu ülkede hibrit araç da satmayacak.

Aslına bakarsak, Güney Koreli otomotiv devi 2020 yılında bu ülkedeki içten yanmalı araç satışını bitirmiş ve sadece hibrit modeller ile %100 elektrikli araba üretimine yönelmişti. İşte bugün açıklanan yeni karar sonrası artık hibrit model satışına da son verilmiş oldu.

Hyundai bu kararı vererek dünya genelinde de bir prensip imza atarken, Alman otomotiv devi Volkswagen de 2024 yılından itibaren Norveç’teki tüm araba satışlarını büsbütün elektrikli modellere çevirecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al