Teknoloji

Hyundai’den rakiplerine hodri meydan! Sıfır arabası vergiler dahil 300 bin TL’ye satıyor!

Otomobil dalındaki dev isimlerden biri olan Hyundai, Türkiye’de üretim yapan nadir araba üreticilerinden de biri. Hali hazırda Türkiye’de i20’den Bayon’a kadar pek çok model üreten Güney Koreli araba devi, ÖTV matrahlarında yapılan güncelleme sonrasında fiyatlarını değiştirdi.

Normal kurallarda Hyundai’deki en ucuz arabanın fiyatı 400 bin TL düzeyine yakındı. Yani genel olarak sıfır bir araba almak için 400 bin TL’yi gözden çıkarmanız gerekiyordu. Lakin ÖTV matrahlarında gerçekleşen güncelleme sonrasında bu durum değişti.

Bilindiği üzere Fiat’tan, Renault’a kadar pek çok araba üreticisi giriş düzeyindeki arabalarının fiyatını güncelledi. Lakin bu güncellemeler içerisindeki en büyük fark Hyundai kanadında oluştu. O denli ki hali hazırda Hyundai bayilerinde 300 bin TL’ye sıfır bir araba almanız mümkün.

Piyasayı az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere mevcut düzenleme sonrasında piyasa da birtakım kurallar değişmiş oldu. Orta segmentteki pek çok arabanın fiyatında değişimler gerçekleşmedi. Yani fiyatlar tıpkı kaldı. Giriş segment arabalarda ise 50 bin ile 80 bin ortasında fiyat değişimleri oldu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking