Telefon

Kullanıcılar, iPhone 15 ile beklenen teknolojiye kavuşacak

Gelecek yıl tanıtılacak iPhone 15 ailesi, yeni bir sızıntı ile gündeme geldi. Barclays analistleri Blayne Curtis ve Tom O’Malley, iPhone 15 Pro ve Pro Max’te fizikî buton olmayacağını açıkladı.

iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde fizikî buton olmayacak

iPhone 7 serisi ile tanıtılan Taptic Engine teknolojisi, Apple’ın fizikî butonları kaldırma isteğinin birinci adımı olarak karşımıza çıktı. Taptic Engine teknolojisini Apple için üreten Cirrus Logic John Forsyth, “Kilit ortaklarımızdan biriyle yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyoruz. Taptic Engine üzere eserlerde kullanılan HPMS bileşenini tekrar akıllı telefonlarda görebileceksiniz. Geliştirdiğimiz teknolojiyi gelecek yılın ikinci yarısında kullanıcılara sunacağız. ” sözlerine yer verdi.

HPMS teknolojisi, gerçekte hareket etmese bile dokunulma hissini simüle etmek için titreşim üretmek için kullanılıyor. Ünlü Apple analisti Ming-Chi Kuo, ekim ayında Barclays analistlerini destekleyecek birtakım argümanlarda bulundu.

Analistler, fizikî butonların ortadan kaldırılması durumunda akıllı telefonlarda suya karşı dayanıklılığın artacağını ve mekanik arıza mümkünlüğünün ortadan kalkacağını belirtiyor. Bununla birlikte, gelecek yıl iPhone 15 Pro ve Pro Max modellerinde 8 GB RAM’e ve ayrıyeten bir periskop kameraya yer verileceği tez ediliyor.

iPhone 15 ailesi ile ilgili bir başka argüman ise tasarım değişikliği. Argümana nazaran Apple, iPhone 15 serisinde yuvarlak köşeli dizayna geri dönecek.

Gelecek yılın eser gamında iPhone 14 Pro Max’in yerini alabilecek bir iPhone 15 Ultra’dan da bahsediliyor. iPhone 15 Ultra modelinin bu vakte kadar piyasaya sürülecek en kıymetli iPhone modeli olması bekleniyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking