Telefon

Instagram canlı yayınları için yeni dönem! Bu türlü görünecek

Instagram, günümüzde 500 milyon bireyle en çok kullanılan platformlar ortasında yer alıyor. Kullanıcı sayısı gün geçtikçe artarken yeni özelliklerin gelmesini de beraberinde sağlıyor. Toplumsal medya devi, 2017 yılında kullanıcıları için canlı yayın özelliğini getirmişti. Hesapların imajlı olarak yayın yapması birtakım kullanıcıların bu özelliği kullanmasını engelliyordu.

Twitter ise iki yıl evvel Spaces özelliğini bünyesine katmıştı. Spaces özelliğinin pandemi periyoduna denk gelmesiyle kullanıcılar tarafından hayli kullanılmaya başlandı. Instagram da bunun üzerine yayın sohbeti oluşturma özelliği üzerinde çalışmaya başladı. Pekala ayrıntıları neler olacak? Haberin detaylarına daima birlikte göz atalım.

Instagram, Yayın Sohbeti özelliği üzerinde çalışıyor!

Sosyal medya platformları hakkında Twitter hesabından paylaşım yapan @hammodoh1 isimli kullanıcı, Instagram’ın Yayın Sohbeti üzerinde çalıştığını duyurdu. Yenilikle ilgili görsel yayınlayan @hammodoh1; Yayın Sohbeti özelliği sayesinde takipçilerinin içerik oluşturucuların yayın sohbetine katılabileceğini başka kullanıcıların yayındaki iletileri okuyabileceğini ve anketlerde oy kullanabileceğini duyurdu.

Instagram Yayın Sohbeti özelliğinin yer aldığı görselde, kullanıcıların katıldığı yayın sohbetinin DM kutusuna ekleneceği bilgisi de mevcut. Toplumsal medya devi, şimdilik özellik üzerinde çalışmaya devam ediyor. Kararlı sürüme ne vakit geleceğinin bilgisi ise şimdilik mevcut değil.

Sosyal medya devi, birebir vakitte soru etiketlerine fotoğraf ve görüntüyle da cevap verme işlevi üzerinde de çalışıyor. Fotoğraf ve görüntü cevapları, tıpkı metin karşılıklarında olduğu üzere soruyu yönelten kullanıcı tarafından paylaşılabilecek. Tekrar toplumsal medya devinin üzerinde çalıştığı bu özelliğin kararlı sürüme ne vakit geleceği şimdi bilinmiyor.

Instagram, test kademesinde olduğu ve yeni getirdiği özelliklerle kullanıcıları ortasındaki etkileşimi artırmak istiyor. Toplumsal medya devi, her geçen gün yeni kullanıcılar kazanırken yeni özelliklerle de kendini yeniliyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Niyetlerinizi Yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!