Telefon

Instagram’da gönderi zamanlama dönemi!

Günümüzde toplumsal medya denildiğinde akla birinci gelen platformlardan bir tanesi de Instagram oluyor. Uzun vakittir hayatımızda olan Instagram birinci etapta fotoğraflara uygulanan efektler ile öne çıkıyordu. Daha sonrasında birçok farklı özellik kazanarak yoluna devam eden toplumsal medya platformu, yeni bir hizmete daha konut sahipliği yapacak.

Instagram fenomenlere büyük kolaylık getiriyor

Instagram kendi blog sitesi üzerinden yaptığı açıklama ile paylaşım zamanlama özelliğini duyurdu. Buna nazaran kullanıcılar; fotoğraflarını, görüntülerini ve reels paylaşımlarını öncede zamanlayabilecek. Yeni hizmet ile Instagram içerisindeki paylaşımla 75 gün evvelden zamanlanarak paylaşılabilecek.

Sosyal medya platformu sunduğu yeni hizmet ile kullanıcılarına paylaşım konusunda kıymetli bir esneklik sunacak. Bilhassa işletme hesapları için epey kullanışlı olabilecek bu özellik sayesinde, gönderiler çok evvelce planlanarak vakti geldiğinde paylaşılabilecek.

Instagram’da gönderinizi zamanlamak istiyorsanız izleyeceğiniz adımlar ise şu biçimde:

  • Instagram’a giriş yapın
  • Gönderi Oluştur seçeneğine dokunun
  • Oluşturacağınız gönderi yahut Reels paylaşımını seçip düzenleyin
  • Ardından Gelişmiş Ayarlar kısmına giriş yapın
  • Planla kısmını seçin
  • 75 gün içerisinde istediğiniz bir tarih ve saat seçin
  • Bitti diyerek gönderiyi oluşturun ve geri kısmını seçerek paylaşım sayfasına dönün
  • Gönderiyi planlamak için Planla seçeneğini tıklayın

Instagram gönderi zamanlama özelliği ile birçok kullanıcısını muhakkak başlı zorluklardan kurtaracak üzere görünüyor. Fakat planlanan gönderilerde Eser etiketleme, ortak gönderiler, Facebook’ta çapraz gönderi, sponsorlu gönderiler ve bağış toplama aktiflikleri üzere özelliklerin kullanılamadığını belirtmekte yarar var.

Planlanmış gönderiler, profil sayfası üzerinden sağ üst köşedeki seçenekler kısmı seçilerek görülebilir. Gönderiyi düzenlemek ya da yine planlamak için bu kısımdan daha evvel planladığınız gönderiyi seçerek istediğiniz değişiklikleri yapabilirsiniz.

Instagram gönderi zamanlama seçeneği ile bilhassa işletme hesapları ve çok takipçili şahıslar için büyük kolaylık yaratmış üzere görünüyor. Pekala siz Instagram’ın sunduğu yeni gönderi zamanlama özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking