Teknoloji

JDM hayranlarına özel! Lexus’tan manuel vitesli elektrikli araba

Günümüzden 33 yıl evvel Toyota’nın ABD’ye lüks araba ihraç etmek için kurduğu Lexus departmanı, 90’dan fazla ülkeye satış yapan ve dünya çapında tanınan bir marka haline geldi. Şimdiyse sunduğu yeniliklere elektrikli arabalarda devam ediyor. Lexus, manuel vitese sahip yeni bir elektrikli araba geliştiriyor.

Lexus, manuel vitesli elektrikli araba geliştirdi!

Tamamen elektrikli Lexus LFA yakında üretim sınırına girecek. Ancak bu arabada dikkatleri üzerine toplayan 3 ana başlık mevcut. Bunlardan birincisi yaklaşık 700 km menzil sunacak olması. Bu aracın tüketimi yüksek performans serisi bir spor araba olduğunu düşünecek olursak bu kıymet epey yüksek.

İkinci sırada ise 0-100 hızlanmasını 2 saniye yahut altında tamamlayacak olması. Bu kıymeti yakalayabilen seri üretim sınırından çıkacak tek arabanın yeni Tesla Roadster olacağı sanılıyordu. Ancak Lexus burada beklenmedik bir adımla öne geçebilir.

Üçüncü ana başlık ise Lexus tarafından satışa sunulacak yeni büsbütün elektrikli LFA modelinde manuel vitese yer verilecek. Bugüne kadar içten yanmalı motorlu arabaların haricinde görmediğimiz bir durum olsa da manuel vites sevenleri elektrik motoruyla bir ortaya getirme fikri epeyce farklı.

Aşağıda irtibatını paylaştığımız görüntüde Toyota ve Lexus’un elektrikli arabalar için birlikte geliştirdiği manuel vitesi görebilirsiniz.

Siz manuel vitesli ve büsbütün elektrikli Lexus modeli hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al