Telefon

Instagram’da ‘sessiz mod’ devri!

En tanınan toplumsal medya platformlarından olan Instagram yeniliklere imza atmaya devam ediyor. Şirket, kullanıcılara uygulama üzerinde daha fazla denetim sağlamak için tasarlanmış yeni özelliklerle merhaba diyor. Bu özelliklerin başında ise ‘Sessiz Mod’ geliyor.

Instagram birçok yeni özellik sunmaya başlıyor

Instagram’ın yeni hizmeti, tıpkı telefonlardaki ‘Rahatsız Etmeyin’ ayarı üzere çalışıyor. Bu özellik etkin olduğunda Instagram telefonunuza rastgele bir bildirim göndermiyor. Bu özelliği faal eden kullanıcıların profilinde ise ‘sessiz modda’ olduğu belirtilecek. Bunun yanı sıra ileti gönderen kullanıcılar, ulaşmak istedikleri kişinin müsait olmadığına dair bir bildirim alacak.

Kullanıcılar, toplumsal medya uygulamasının sunduğu yeni ‘Sessiz Mod’ özelliğini makul saatler için de etkin edebilecek. Bu saatlerin dışına çıkıldığında ise Instagram bu süreçte gelen bildirimlerin bir özetini kullanıcıya aktaracak. Sessiz Mod, bugünden itibaren Avustralya, Kanada, İrlanda, Yeni Zelanda, Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’de kullanılabilir olacak.

Yeni Sessiz Mod özelliğinin yanı sıra Instagram kullanıcılara platform üzerinde daha fazla denetim bahtı sunmaya başlıyor. Yeni sunulan özellik ile birlikte artık kullanıcılar müsabaka istemedikleri içerik çeşitlerini belirtebilecek. Kullanıcılar, Instagram’ın içerik algoritması üzerinde ‘İlgilenmiyorum’ tabirini seçerek uygulamayı kendileri için daha uygun bir hâle getirebilecek. Bunun yanı sıra içerikler ve yorumlardaki ‘hashtag’ ve ’emojiler’ için ayarlar kısmında ‘Gizli Sözler’ kısmından sınırlama getirilebilecek.

Tüm bunlarla birlikte Instagram, ebeveynlerin çocuklarının uygulama ayarlarını görmelerine imkan tanıyan bir özellik eklediğini de açıkladı. Yeni ayar ile birlikte gençlerin toplumsal medyadaki makus hedefli şahıslara nazaran daha fazla korunması hedefleniyor.

Instagram sunduğu yeni özellikleri, tüketicinin korunması, eser ve data güvenliği hakkında son periyotta yaşanan tasalar üzerine şekillendirmiş görünüyor. Pekala siz Instagram ve yeni ‘Sessiz Mod’ özelliği hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!